Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Négy sávos útra mellékutcából...

Négy sávos útra mellékutcából balra kifordulni hogyan érdemes?

Figyelt kérdés

Bp-n is van több ilyen út, amin forgalmas időszakban gyakorlatilag egyfolytában mennek a kocsik, és lámpa nélküli mellékutcáik is vannak. Ha egy ilyen lámpa nélküli mellékutcából balra akarok kifordulni, akkor mi a követendő módszer?


Megvárom, míg balról elfogynak, behajtok a kereszteződés közepére, és megállok ott, amíg jobbról is el nem fogynak és beengednek? Vagy inkább addig várok, amíg mindkét oldalról szabad az út, és csak akkor hajtok be?


Az első esetben lefogok egy forgalmi sávot a balra jövők elől, és ez a forgalmas utakon hamar torlódáshoz vezet, ha nem engednek be gyorsan a jobbról jövők. A második esetben viszont percekig is lehet akár várni, míg lesz egy rés, amikor mindkét oldalról szabad, de addigra már a szembe is jöhet valaki.


Ti hogy szoktátok ezt megoldani?



2016. ápr. 28. 22:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
24%
Én még nem találkoztam olyan 4 sávossal, ahol ilyen szituáció előfordulhat, ugyanis a mellékutcában szokott lenni egy tábla,ami kötelez,hogy jobbra kanyarodj ki! Én a helyedben kikanyarodnék jobbra, savot váltanék, egészen a legbelső sávig, aztán onnan kanyarodnék vissza az ellenkező irányba. Kis kerülő,de mondom, szerintem ott balra kanyarodni tilos van.
2016. ápr. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
72%
Ha nem nagyon van esély arra, hogy mindkét oldal szabad legyen, akkor ha balról nem jönnek, kifordulok és általában van olyan rendes, aki beenged. Én is ki szoktam engedi másokat.
2016. ápr. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Itt van pl. egy ilyen, csak elsőbbségadás van: [link] ,19.0927306,3a,75y,194h,86.32t/data=!3m6!1e1!3m4!1sFF73FYPA3H0WQLEDJt2WVQ!2e0!7i13312!8i6656
2016. ápr. 28. 22:32
 4/19 anonim ***** válasza:
67%

Nem állhatsz keresztben egyik sávban sem, csak akkor hajthatsz be a kereszteződésebe, ha ott be is tudsz kapcsolódni a forgalomba.

Nem egyszerű a becsatlakozás, ha a főúton nagy a forgalom, de ha a közelben lámpák vannak előbb-utóbb megfogják a főúton közlekedő kocsisort, olyankor be lehet csatlakozni.

A balról jövőket figyeld, a hozzád közel lévő két sávon, mégpedig minél messzebbre, távolabbra eltekintve, hol nincs zárt sor. amíg itt nem látsz olyan lehetőséget, hogy ezen a két sávon át tudj menni, fölösleges a túlsó oldalon a jobbról érkezőket figyelni.

Viszont amikor meglátod, hogy a balról érkező sorban 100 méterre "hézag" van, akkor figyeled a jobbról érkezőket a túloldalon, hogy van-e lehetőséged a becsatlakozásra.

2016. ápr. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Igen, a rés megvárása egy lehetőség, de vannak olyan forgalmas utak, ahol percekig ácsoroghatsz így, mert ha lámpa meg is fogja őket, akkor egyből jönnek az utánpótlás onnan, ahol a lámpa szabad, és ha közben nem fogy el a másik oldal, akkor várhatsz jó sokat.
2016. ápr. 28. 22:38
 6/19 anonim ***** válasza:
50%

[link] ,21.6270964,3a,75y,277.94h,74.84t/data=!3m6!1e1!3m4!1sTDlPn_4WfcrHnYYGFIzlrA!2e0!7i13312!8i6656


Útkereszteződés Debrecenben, a Petőfi térnél

Kétszer két sáv, bár a szélső sávon parkolóhelyek, vannak, tehát ott elvileg nincs közlekedés.

"Cserébe" a Holló Jánosról balra kanyarodó előtt ott van egy kijelölt gyalogos-átkelőhely középen van két villamosvágány.

Itt sem egyszerű a balra kanyar, időnként forgalmas a főút, és amint látható nincs lámpa a mellékútról érkező előtt, csak egy elsőbbségadás tábla.

2016. ápr. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
67%
Első vagyok, bocs én úgy értelmeztem, hogy 2x4 sávos. :-) Lehet késő van.
2016. ápr. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Igazából a dilemmám az, hogy be lehet-e hajtani ilyenkor a kereszteződés közepéig, ha balról elfogynak. Ez egyszerűsítené a dolgokat, mert akkor már a fele utat megtetted, csak a szabályosság a kérdéses. Ahogy fent elhangzott, nem biztos, hogy szabályos, de érdekelne, hogy ez tényleg konkrétan tiltja-e szabály. Ha valaki esetleg megtalálja a vonatkozó kresz paragrafust, akkor másolja be legyenszíves.
2016. ápr. 28. 23:03
 9/19 anonim ***** válasza:
67%

"Az elsőbbséget élvező járművet az elsőbbségadásra kötelezett nem kényszerítheti haladási irányának, sebességének hirtelen megváltoztatására, azaz nem veszélyeztetheti. A gyalogost áthaladásában nem zavarhatja.

Az elsőbbségadási kötelezettséget az útkereszteződés teljes területére kell érteni."


Behajthatsz a kereszteződésbe, ha látod a lehetőséget annak az elhagyására, pl balról nem jön senki, de jobbról még jön néhány jármű, de utánuk van egy olyan rés, ahová be tudsz menni, s ez idő alatt balról nem ér oda senki.

Úgy nem szabályos a behajtás, hogy "valaki úgyis beenged a túloldalon" (más kérdés, hogy csúcsforgalomban nem nagyon van más lehetőség)

2016. ápr. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Gyakorlatban iylens zitukban csúcsforgalom idején még egy kerülö is sokszor gazdaságosabb.
2016. ápr. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!