Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sima automatát át lehet...

Sima automatát át lehet alakítani tiptronic ra?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 29. 17:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%
Nem.
2016. ápr. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
mi a különbség magában a váltóban, van ? ha jól tudom a tiptronic csak elektronikus vezérlése az automataváltónak és így válthatsz te amikor akarsz
2016. ápr. 29. 18:22
 3/13 anonim ***** válasza:
Csak ha az egész váltot és a vezélését cseréled.
2016. ápr. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem a vezérlés csak részben elektronikus. A P-R-N-D kiválasztás az fizikai úton bowdennel történik.


Az is kérdés, milyen automatát szeretnél átalakítani "kézzel kapcsolgatósra".

2016. ápr. 30. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
ez egy honda crx del sol es sajnos automata mivel a kocsit nagyon jó árba tudom megvenni így kárpótol emiatt de ha manuál lenne az lenne az igazi persze de ahhoz mindent cserélni kellene olyan automatát meg már vezettem ami tiptronik kormányváltós volt és csak egy gomb amit nyomogatsz amikor D be van ezért gondoltam hogy ez csak elektronika mert ahogy olvastam a tiptronik egy automata váltó amit te tudsz befolyásolni és a kormányváltó király :D egyébként neten keresgéltem erről rengeteget de nem sokat találtam ilyenről viszont toyota mr2 est találtam ami így volt átalakítva ezért gondoltam hogy talán csak nem lehetetlen
2016. ápr. 30. 13:01
 6/13 anonim ***** válasza:
61%
A Del Solból simán kilököd a váltót, bedobsz egy kézit és kész.
2016. ápr. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
az egy rakás lóvé nem csak a váltó hanem akkor már váltókar és szerkezet gázpedálsor műszerfal és szerintem ecu-t is cserélni kell akkor már... ráadásul így a gyárim, szóval akkor amit én szeretnék az nem lehetséges ?
2016. ápr. 30. 18:54
 8/13 anonim ***** válasza:
40%
A kézzel kapcsolható automatáknál más a váltóvezérlés és a szeleptömb is. Egy szeleptömb önmagában 150 000 körül indul. Ennél olcsóbban megvan a komplett manuális átépítés :D
2016. ápr. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
értem oké meg győztél :D
2016. ápr. 30. 19:00
 10/13 anonim ***** válasza:
40%
Van olyan váltó, amit át lehet alakítani ( asszem a GM 4T60/65 környéki váltók ilyenek), de anyagilag az sem kimondottan nyerő ötlet.
2016. ápr. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!