Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerül egy 50cm3...

Mennyibe kerül egy 50cm3 motor felfúrása, felújítása?

Figyelt kérdés
Van egy kis Romet Ponym Simson Star blokkal szerelve. Kicsit öregecske szegény és arra gondoltam, hogy egy motorfelújítás új erőt lehelne belé. Ha pl. 60cm3-re szeretném felfúratni, az mennyibe kerülne? Tudom, hogy biztos sokváltozós a kérdés, igazából csak a nagyságrend érdekel, amolyan tól-ig.

2016. máj. 3. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Számolj 15 és 35 között akkor emglepetés nem fog réni.
2016. máj. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, nem reméltem, hogy lesz olyan, aki ennyire konkrétan válaszol majd és elsőre képes lesz megérteni a kérdést és nem azzal vitatkozni, hogy kell-e fúrni vagy sem, stb. :) Nem akarom "halálrahúzatni" szegényt, csak kicsit rendbe rakni, új erőre kapatni. Ha felfúrják, körülbelül hány kilométer a bejáratási táv és mire kell figyelni?
2016. máj. 3. 21:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát én személy szerint azt mondom attól függ hol furatod az első jól mondta :D egyébként én személy szerint azt mondom minél több a bejáratós km annál jobb mindenesetre mikor nekem a simson lett felújítva akkor én bő 25-30 km-t mentem vele bejáratósan (nem egyben értve a 25-30km-t hanem egyszerre max 1-2 km-t) tehát picit több olaj a benzinhez nem durvulva stb... amúgy nem jó ötlet 60-asra felfúratni nem lesz sokkal jobb csak több lesz a hibalehetőség illetve elveszíted a későbbi furkálás lehetőségét... de te tudod én nem akarlak lebeszélni csak figyelmeztetlek erre :)
2016. máj. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat kedves utolsó, azért arról szó sincs, hogy elfordulnék az ész érvek elől. Az én valóságértelmezésemben a 60cc több mint az 50cc, ebből kifolyólag úgy érzem minimális előrelépést érhetek el vele a teljesítményben, ugyanakkor nem érzem olyan radikális változtatásnak, ami olyan nagy gondot okozhatna. De ha mégis, akkor azért szívesen meghallgatom a te véleményedet, szó se róla.
2016. máj. 4. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!