Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Minek hívják ezt az alkatrészt?

Minek hívják ezt az alkatrészt?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Egy 99 es IV golf ról lenne szó, ami eszi ismét az olajat, de szerintem inkább itt köpi kifele, sajnos ahogy elnézem így csinálták meg az autószerelőnél a motort anno, szigszalaggal volt körbe tekerve ezt most lebontottam, és ugy néz ki itt jön kifele az olaj. Ez milyen toldó vagy minek hívják ezt? íme néhány kép:

[link]


[link]


[link]


2016. máj. 7. 16:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez nem a kartergáz visszavezetés?
2016. máj. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha jól látom az a kartergáz visszavezető cső. A forgattyústérben keletkező gázokat vezeti vissza a szívócsőbe. Teljesen természetes hogy olaj van ott jelen. Ki kell. Cserélni azt a kis csövet. Egyéb baja nincs a kocsidnak.
2016. máj. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sok olajat azért ott nem kellene felvernie szerintem. Nem lehet, hogy kartergázos az autó és azért nyomja fel az olajat? Annak a csőnek a szelepfedél felőli oldalán kellene lennie egy rácsos fémszűrőnek, ami megakadályozná normál esetben a nagyobb mennyiségű olaj feljutását.
2016. máj. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért írtam hog, természetes mert a kiáramló gázok tartalmaznak olajpárát, ami aztán kicsapódik a szakadt cső külső felén, valamint annak környezetében. Eg,ébként nem írja hogy nála mi számít nagy olajfogyasztásnak. Nem hinném hog, ezen a csövön jelentős mennyiség távozna. Én inkább a szelepszárszimeringnél, főtengelyszimeringnél gondolnám hog, több olaj távozik a rendszerből. Persze egy motordiagnosztika nélkül minden csak találgatás. Eg,ébként az ebből a korszakból származó VW motorokról az hírlik, hogy hajlamosak az olaj fokozottabb fogyasztására. A totalcaron olvastam régebben, hogy a VW szerint az 1 liter/1000 km sem számít extrém olajfogyasztásnak. Szerintem sok, de én nem vagyok mérnök a VW-nél
2016. máj. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Minimális olajat simán felvihet.
2016. máj. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez a hiba okozhatja azt hogy ha bemelegszik a motor benzin szag van az utastérben? de csak ha álló helyzetben van az autó
2016. máj. 9. 12:13
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem igazán.
2016. máj. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!