Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség a két motor...

Mi a különbség a két motor olaj közt?

Figyelt kérdés

Van egy VV golf IV autóm, amiben most olaj cserét szeretnék. Amit nem értek, hogy ugyan az az olaj Castrol az UNIX webshop ban 3 zor annyiba kerül mint a neten egy "megbízható bolt" által forgalmazott termék esetében. Ez most hogy is van? nyugodtan vehetem ezt az olajat is?:


[link]


nem tudjátok a golf IV mennyi L olaj kell?


2016. máj. 8. 11:43
 1/7 A kérdező kommentje:
ha jól látom az UNIX nál szintetikus olajat árulnak, ez meg rész szintetikus. Most milyet vegyek?
2016. máj. 8. 12:04
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor úgy kérdezném a 99-es GOLF IV 1,6 8 szelepes autómba 10w-40 olajat néztem, szerinttek elég a rész szintetikus, vagy a szintetikus olajat válasszam. Az autót nem szoktam pörgetni, csak hétköznapi használatra van, de keveset járunk vele. Csak mert ahogy nézem árban igen csak van különbség.
2016. máj. 8. 12:08
 3/7 A kérdező kommentje:

VV GOLF IV 99-es 8 szelepes 1,6 benzines autóm 150321 km-el. Ennek a motorja pár éve igen csak ette az olajat, mivel nem volt sokáig olaj cserén az autó. Emiatt a motorhoz is hozzá kellett nyulni. Most esedékes lenne lecserélni benne az olajat, kérdésem A castrol 10w-40 rész szintetikus olaj megfelelő lenne bele? vagy az 5w-40 szintetikust válasszam? Ami furcsa hogy most ahogy néztem a pálcát már az olaj szint a minimum alatt van csak.


Csak összefoglalóan írtam le a lényegi kérdést.

2016. máj. 8. 12:19
 4/7 anonim ***** válasza:

ugye viccelődsz? nagyon spórolni akarsz azon az olajon.


vegyél egy szintetikus 5W40-est aztán cseréld..

az legyen ráírva, hogy SAE 5W40, API SM, vagy SN..akkor a motor végre megkapja ami jár neki.


hogy használod azt az autót, ha még az alapvető ismeretekkel sem vagy tisztában..

keress rá a gúglin, és töltsd le a kezelési könyvét..

2016. máj. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

10w40-ből nem nagyon van full szintetikus olaj csak fél szintetikus, de az is tökéletes. Uninxnál meg 1-2 helyen méregdrágán tudják adni. Tescóban vettem múltkor kereken 6000-ért Castrol 4 literest, de máshol láttam 12k-ért...

Ott vedd ahol olcsóbb!

2016. máj. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Veheted innen is.

Unixnál, Bárdinál és hasonló helyeken irdatlan drága az olaj. Az okát nem tudom.

A 10W40-es viszokozitású olajok általában félszintetikusak. Az 5W-sek között már van szintetikus. (Szintetikusak között is van fullszintetikus és hidrokrakk (HC) olaj, de Magyarországon egy kategóriába veszik a kettőt.)

2016. máj. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
SIma félszintetikus 10w40-el semmi gond nem lesz, Golf-ba kell nem Ferrariba.
2016. máj. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!