Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fékfolyadék csere egyszerűen...

Fékfolyadék csere egyszerűen autóba?

Figyelt kérdés

Szeretnék segítséget kérni a fentebb említett dolog végett fék folyadékot szeretnék magam cserélni az autóban, elméletileg tudom hogy kell illetve a szervizkönyvbe is le van írva minden, de azt nem írja hogy melyik keréknél kezdjem valamit említ hogy a legtávolabbival kell, az nekem a jobb hátsó, de hogyan csinálnátok? Mármint le kell szedni a ereket de csak 1 emelőm van a segéd megoldott. én úgy találtam ki hogy akkor ha úgy kell jobb hátsó felemel kerék leszed kicsit leenged hogy vizszintes legyen majd várunk kicsit a segítő megnyomkodja a féket míg ugye a műanyag csőben nem lesz elfogadható az állaga. majd bal első, bal hátsó jobb első mindnél ugyan így, legalábbis remélem? A másik meg hogy hogyan engedem ki a régit valahol azt olvastam hogy simán rátöltöm a régire az újat a tartályba majd a légtelenítő csavaroknál addig csinálom míg meg nem jelenik a friss fékolaj bár ezt asszem egy motoros fórumon olvastam. nem tudom autónál jó e bár dot4 kell nekem gyárilag dot3 de olyat nem kapok így dot4et tudok csak beletenni, kicsit hosszú meg lehet megválaszoltam a magam kérdését ,de szeretném ha valaki hozzáértő is elmondja hogy így kell e vagy mit rontanék el ha így csinálnám, maximalista vagyok minden téren tehát a legrészletesebb dolgokra is oda figyelek- igaz láttam már hogyan csinálják a végét legalábbis az utolsó keréknél.

Köszönöm a segítségeteket!!!



2016. máj. 10. 22:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

DOT4-esnek magasabb a forráspontja, jobb.

Igen, mind a 4 kerék le, alátámaszt.

Az első dolog: mind a 4 légtelenítő csavart megmozdítod, mert ha 1 is nem nyílik, nincs fékfolyadékcsere.

Csak csőkulccsal, mert még a csillagkulcs is hajlamos a berohadt légtelenítő csavar fejét lenyalni...

Persze csavarlazítóval szórd meg előtte.

Akkor aztán gond van, nekem egyszer ott helyben egy 8-as anyát kellett ráhegeszteni, de megmentettem a féknyerget.

Indulásnak ennyi...


Szóval

2016. máj. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
28%
Fékkel inkább nem kéne kisérletezgetni, biztos mai biztos alapon.
2016. máj. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
33%

Ha nem értesz hozzá, ne próbálkozz. Kevés olyan dolog van az autón, amit nem jó elbaszni, a fék az egyik ilyen.


Vidd szerelőhöz, talán többet ér az életed mint az a párezer amit elkér érte.

2016. máj. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

2,3-mas.

Egy fekolaj csere azért nem egy olyan nagy dolog hogy bárki ne tudná elvegezni. Egyértelműen le van írva mit kell csinálni,nem bonyolult, nem hengerfej felújításról van szó.


Mellesleg a kérdező jól eltervezte, csak gondolom nincs tapasztalata,és érdeklődött az esetleges buktatok után amit az 1-es szépen ki is fejtett.

2016. máj. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
46%
Itt nem arról van szó, más dolog mikor valaki tapsztalatból tudja mit csinál és más mikor leírás alapján... a fék meg pont az a dolog, amivel jobb nem szórakozni. Hengerfelfelújítás? Max nem indul el az autó, nem kellemes de ez van, viszont ha épp fékezni kéne és nem úgy működik a dék ahogy kéne.... az már egy kicsit nagyobb gondot tud okozni.
2016. máj. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Beviz Elek ***** válasza:
86%

Munka után kipróbálod és ha nem jó, akkor szeded szét újra. Egy profi is tud elrontani dolgokat, ezért kell leellenőrizni.

Én nem szedegrtném le egyesével az összes kereket, rámegy a heted. Ha nincs aknátok, akkor állj fel egy haverodéra, nyugodtan sétálgatva pár perc alatt lerendezed a melót. Amennyiben az sincs, akkor kutass valamit a kertben, nézz szét hogy mire tudsz felállni.


Úgy hozta a sors hogy egy panelszerűségben lakom, se garázs, se akna, se semmi. A szomszédék léceket, deszkákat, gerendavégeket raktak a parkoló egyik felébe. Legóztam vele, de 20cm-nként előre-hátra parkolgatva feltornásztam a kocsit úgy hogy simán elférjek alatta.

2016. máj. 11. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%

Teljesen jókat írtak előttem, simán megcsinálható házilag.

Egy dologra nagyon figyelj, NE fogyjon ki a tartályból az olaj!

2016. máj. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
19%

Persze, hogy simán megcsinálható házilag,ahogy egy törött lábat is be lehet gipszelni házilag. Ha értesz hozzá, ha tudod, mit csinálsz.


Egy olan ember, akinek semmi gyakorlata a dologban, simán leírás alapján visziont könnyen lehet, hogy valamit elszúr - és akkor emberélettel játszik. Nem cak a sajátjával, mert azt leszarom, saját kockázata, de az enyémmel is.


Az pl., hogy nem fogy a fékfolyadék, nem jelenti azt, hogy tökéletesen sikerült légteleníteni. És ha pont akkor puhul fel a féke, amikor a gyereked/anyád/barátnőd megy át a zebrán? Akkor mit csinálsz? Majd azt véseted a sírkövére, hogy nem kár érte, mert a sofőr megúszta azt a párezret, amit a szerelő kért volna?

2016. máj. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%
Ha hidraulikus működtetésű a kuplung akkor azt se felejtsd ki! Teszkóban biztosan van DOT3-as olaj, de tedd bele nyugodtan a DOT4-et.
2016. máj. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Beviz Elek ***** válasza:
78%

#8

Ha mindenki úgy állna hozzá hogy "én egy béna nulla alak vagyok és fèlek hogy elrontom", akkor a világ a saját sz rába roskadna össze. Hidd el, a szerelő akire rábízod az autódat, ő sem tudta valamikor. Ezzel a hozzáállással csoda hogy megtanultad kitörölni a segged.


Kérdeznék valamit. Ha egy képet felraksz a falra, ehhez szakembert hívsz? Remélem igen, mert képzeld el, előfordulhat hogy a falban vízcső van, simán átfúrod és elázik a lakás.


Egy fékolajcsere egy alap munka, akit érdekel az autója az simán elkezdheti ilyennel mondjuk kuplungcsere előtt. Ha kész a munka, mindig ellenőrizni kell.

2016. máj. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!