Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha AM kategóriára vizsgázok...

Ha AM kategóriára vizsgázok robogóval akkor nem vezethetek váltós motort?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez már sokszor volt, de amiket én láttam az 2009-től 12-ig terjedt, és ott egyik azt mondta, hogy igen a másik azt, hogy nem. :D

Előre is köszönöm a válaszokat. :D



2016. máj. 14. 08:59
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

simson is váltós motor mégis vezetheted AM jogsival.

Meg miért ne vezethetnéd?

Mi köze van a váltónak ahhoz, hogy mit vezethetsz?

Annyi, hogy legfeljebb 50cm3-s lehet és kész.

2016. máj. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Ez a kérdés már sokadszor kerül kiírásra, pont így, szó szerint..


Magyarországon nincs korlátozva az automata/kézi/láb váltó kivéve, ha sérült embernek az orvos beíratja a jogsijába az automata autót...de az speciális, csak orvosi papírral...


rád nem vonatkozik..

sok ember vezet felváltva automatát, kézit, stb...ez vonatkozik a kismocikra, nagyokra egyaránt...


ez a hülye rémhír állandóan életben van, és mindig akad balek aki beszopja..

2016. máj. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
AM kategóriánál nem számít mivel teszed le, viszont felette már igen. Tehát ha A1-et csinálsz 125-ös robogóval akkor már benne lesz a jogsidban a korlátozás és nem vezethetsz váltóst.
2016. máj. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Váltó nem érdekes csak a hengerűrtartalom és a teljesítmény.
2016. máj. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%

A1, A2, és A korlátlan esetében, ha automata motorral teszed le a jogosítványt, akkor meg lesz jelölve, hogy te csak automata A1-A2-A járművet vezethetsz.

Ez így van B jogsinál is.

AM-nél nem számít.

2016. máj. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :D
2016. máj. 16. 11:46
 7/9 anonim ***** válasza:
De ha meg is állit a rendőr nem tudhatja hogy manuális mert segéd motornak nincs forgalmija amibe bele van irva hogy manuál vagy automata a rendőr nek meg azt mondod át lett alakitva de AM nál nincs korlátozás
2017. ápr. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Még régebben nekem az oktató aztmondta (kérdés kiírása után), hogy nem mindegy. :D
2017. ápr. 11. 22:51
 9/9 anonim válasza:

Ti mi a francról beszéltek??

Ha automata váltóssal vizsgázol akkor bele lesz írva a jogsidba, akivel vizsgáztam ő is automatával ment és rajta is van a jogsiján. Rendőr meg nem idióta, látja hogyja van rajta váltó meg kuplung, de igazából leszarják

2018. jún. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!