Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót javasolnátok egy...

Milyen autót javasolnátok egy friss jogosítvánnyal rendelkező emberkének?

Figyelt kérdés
Most szereztem meg a jogsit és autó vétel előtt állok szerintetek milyen lenne a megfelelő első kocsi ? Ha az életkor is számít ilyen szempontból akkor 26 éves férfi bár szerintem ez mindegy !

2016. máj. 14. 13:33
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Az életkor kevésbé számít, az viszont igen, hogy mennyit szánnál a kocsira és kb. milyen igényeid lennének.
2016. máj. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagy igényem nincsen vigyen el A-ból B-be és kész:) Hát figyelj még nem döntöttem el mennyiért érdemes venni azért lehetőleg 7 milla alatt legyen . Használt autót néznék a szüleim arra tanítottak,hogy ne vegyek új autót mert kihozod a szalonból már nem ér annyit . Igazából nekik csak 1 szer volt új autójuk azóta csak használt autót vesznek vagyis vettek .
2016. máj. 14. 13:43
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Nem minden új autónál van így.

Most ajánlotta a totalcaron a Dustert valakinek a nepperűző rovat. Gyorsan megnéztem a használt Duster árakat és az új árhoz képest alig veszítenek az értékükből. Annak is szerepe lehet hogy Nissan és Renault közös fejlesztés és a megbízhatósága a Nissané. Nissan Terrano néven is árulják a Dustert.


A használt autó is sokat veszíthet az értékéből mert megveszel egy 5 éves 4 milliós autót amit használsz 5 évig utána 10 évesen alig akarnak adni neked 1.5 milliót érte.

Új autót csak azért nem ajánlom mert a magyarok bagóznak a másik autójára és hamar tele lesz karcolásokkal kis horpasásokkal.


Eddig minden új autót vevő ismerősömnek bosszúságot okozott hónapokon belül az hogy egy másik autós megkarcolta rávágta az ajtaját erőből vagy meghúzta a lökös sarkát neki. Na ez már komoly értékcsökkentő mert ha végig kell javítani az autó oldalát az százezrekbe kerül. Van akinek nem nagy összeg mert valaki azt gondolja hogy akinek új autóra telik annak javításra is. Erre csak azt tudom mondani hogy kevesebbért is öltek már.


Ezért soha nem veszek már új autót. Inkább olcsóbban olyat amin már vannak a néhány éves használat alatt szerzett külső nyomok mert akkor ha eggyel több van akkor annyira nem zavartatom már magamat rajta.

Csak ezért javaslom a használtat és hogy egy egyszerű olcsóbb autó legyen kezdésnek. Lehet hogy van érzéked és jó rutinod de sok mást is meg kell tanulni amihez tapasztalat kell.

2016. máj. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Koaxk Ábel ***** válasza:

Ha 7 milla a keret akkor elég szabadon lehet nézelődni a a piacon.


Amúgy a szülők nem mondtak hülyeséget az autók 90%-a jelentősen veszít az értékéből ahogy első gazdára talál, a maradék meg, amit fentebb is írtak olyan autó, ami nem biztos, hogy új korában egyáltalán kéne...


Ha csak tényleg annyi az igény, hogy elvigyen A-ból B-be akkor legótvarabb Dacia-tól a Swiftig bármi jó!

2016. máj. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nagy igényed nincs, de 7 milla alatt legyen értem... Új autót soha nem ajánlanék, mert úgyis összekarcoljátok meg letöritek a visszapillantót vagy a lökhárítót.
2016. máj. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi ötös :D Sokra mentem veled ,de ugye nincs harag ezért :D
2016. máj. 14. 17:02
 7/10 anonim ***** válasza:
Mennyit szánsz kocsira?
2016. máj. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
10%
Zsolti, megint besöröztél?vedd meg a BKV-bérletet, ne álmodozz.
2016. máj. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 gyilkosbalna válasza:
hét millából lehet válogatni én olyat ajánlok amiben nem vezérműszíj van hanem lánc mert az megbízhatóbb és nem szakad el út közben (velem megtöttént) dízelt akkor vegyél in kább ha városban laksz mert ott látszik inkább az üzemanyag árkülönbség
2016. máj. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
38%
audi q7, toyota verso, seat altea, citroen c4 grand picasso, toyota yaris, j astra, de igazából estig sorolhatnám, ebbe a keretbe nagyon sok autó belefér. ja, és ha sokat mész városban, inkább dízel autót javasolok. majd írd meg, milyet vettél! :)
2016. máj. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!