Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üres sebességi fokozatban...

Üres sebességi fokozatban gurulás közben müködik a megtett kilóméter számláló?

Figyelt kérdés
Bizotsan tudom 50méteres pontossággal, hogy mennyi a távolság A és B pont között, de autóval ennél kevesebbet mutat kilóméter számláló. Erre fogyasztás számolásnál jöttem rá. Az autón gyári méretü kerekek vannak.

2016. máj. 15. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Működik. A jelet általában a váltó kihajtásáról kapja, az meg akkor is forog, ha üresben gurulsz, mivel a differenciálművön és a féltengelyeken át össze van kötve a kerekekkel.

Egyébként a kilométerszámlálónak - csakúgy, mint a sebességmérőnek - van bizonyos pontatlansága. Hiába a gyári méretű kerék, ha nem gyári a nyomásérték, esetleg kopott a mintázat, pár százalékkal máris eltér az átmérő, onnantól nem pontos a mérés-számlálás.

2016. máj. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az autók általában valamennyivel többet számolnak, nem kevesebbet. Valószínűleg te tudod rosszul azt a bizonyos távolságot, az autó távolságmérése 2-3% pontosságnál nem rosszabb, ez is abroncsméret függő.
2016. máj. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. A "biztosan tudom" nem egy eltúlzott kijelentés, nem a gpsen vagy google mapson mértem a távolságot, térképész vagyok.
2016. máj. 15. 18:55
 4/7 anonim ***** válasza:
62%
Nos,vannak mostmár korszerű 50m-es mérőszalagok XD
2016. máj. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
A gyári beállítás szerint az óra 8%-ot csal.
2016. máj. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

Attól még tévedhetsz,. hogy térképész vagy.

De tudod mit? mérd le egymérőszalaggal a kerék kerületét, emeld meg azt az oldalt, amelyik féltengelytől veszi a sebességjelet a műszer, és tekerj bele kézzel annyit, hogy váltson a tized km a napi számlálón. Utána tekerj annyit, hogy kijöjjön pont 100 méter. A számláló 98 és 102 méter között fog valahol váltani.


Aztán kezdj el barátkozni a gondolattal, hogy ember vagy. Ha ember vagy akkor tévedhetsz is.

2016. máj. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De ha trképész vagy, azt is tudod ugye hogy a GPS sem méterre pontosan mér biztonsági okokból?
2016. máj. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!