Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyárilag a tiltás csak dísz...

Gyárilag a tiltás csak dísz lenne, létezik ilyen?

Figyelt kérdés

Hello ,voltunk autós talin.

Sosem hajtottam még meg a kocsimat rendesen (végsebességre,nem 150-re gondolva) , ilyen régi reptér vagy nem tudom minek mondjam pályán .

gyárilag elvileg 230-nak kellene lennie ,de ötösben 5200 körül volt ez a 230,volt még egy ezres a váltásig és még a hatos ,240-nél pedig fékeztem.

Több helyen olvastam,hogy sok autónál még akár 15-20 km/h is rámegy.

Na,de : 20km/h-t csalna az óra ,vagy a gyári tiltás csak álom?


2016. máj. 17. 17:51
 1/6 ElekTamás88 ***** válasza:

Szia. Igen, számos autóban van gyárilag tiltás. 245-250km/h körül. Ekkor az autó nem úgy tilt, mint ha 1-esben tiltásig forgatod, hanem csak nem megy többet, nem engedi az elektronika. Hogy miért? Biztonsági okból. Ismerősömnek a Volvója úgy 3600-ot forog 250-nél, de nem engedi tovább gyorsítani az autót. De egyébként ki lehet szedni belőle, csak hozzáértőhöz vidd el, ne szervizbe.

Gyorsulásimotoroknál pedig minden gyártó maximum 298-ig engedi a motorokat. Ami e fölé megy, már meg van piszkálva az elektronikája.

2016. máj. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Persze hogy csal az óra.
2016. máj. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
5200 körül volt meg a 230 ,még nem tiltot az ötös és 240 volt ,de lassítottam,nem volt táv.
2016. máj. 17. 18:15
 4/6 anonim ***** válasza:

A sebességmérő nem abszolút pontos, tévedhet valamennyit. A konstrukciónak olyannak kell lennie, hogy kevesebbet sose mutasson a tényleges sebességnél, egyébként meg nagy sebességnél a 10%-os eltérés már jónak mondható. Ha kiszámolod, ezen belül van az eltérés: 230 km/h-t kell tudnia az autónak, óra szerint meg 240 fölött van a végsebessége. Ha még 250-en feküdne az óra, akkor is ott lenne a 10%. Ráadásul ha kicsit más a hajtott tengelyen a gumiméret, eltér a gyáritól a guminyomás, máris növekszik az óra hibája.

Egyébként meg nem biztos, hogy 6. fokozatban gyorsabb lettél volna. Ha overdrive áttételezésű a fokozat, akkor már ötödikben is eléri a végsebességét az autó, a 6. csak arra jó, hogy egyenletes sebességet tarts vele. De ezt így, a típus ismerete nélkül nem lehet megmondani.

2016. máj. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Benzines? Ha igen, akkor kár is betedd 6-osba, amíg el nem éred a 6000-res fordulatot, mert akkor 6-osban olyan alacsonyra esik a fordulat, hogy nem lesz ereje tovább gyorsulni. Ha dízel, akkor nem mondtam semmit.

És igen, 200 felett akár 20 km/h-t is csalhat az óra, ami elég sok. De szoktuk is mondani, hogy kár számolgatni, mert úgyis mindig mindenki azt a sebességet mondja, amit az óra mutat. És furcsa lenne, ha a másik mondaná, hogy az ugyanolyan autója, mint az enyém, megy 260-at, de én meg mondanám, hogy az enyém csak 240-et megy, mert én GPS-el mértem. 260-at megy az enyém is (óra szerint) és kész.

2016. máj. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Óra is csak 5-10km/h.t
2016. máj. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!