Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motorkerékpárt ajánloto...

Milyen motorkerékpárt ajánlotok kezdésnek?

Figyelt kérdés
24 éves srác vagyok. Mindig vágytam motorra, csak most tehetem meg anyagilag is, hogy beszerezzek egyet. Melyik lenne ideális elsőnek? Jogsim nincs csak kocsira, nem is biztos, hogy lesz motorra, ez inkabb egy gyerekkori vágy, lehet, hogy pár honap után megunom, úgyhogy jobb lenne inkább az olcsóbbak között keresgelni,és aztán ha bele szerelmesedek, akkor venni egy komolyabbat. Ahogy nézegettem a bestbuy ebben a kategóriában a Simson, van esetleg közvetlen konkurense, amit 300ezer alatt meg tudok venni és hasonló élményt ad? Család szempontjából jobban örülnének egy automatának, de én maradnék a,manuális váltósnál.

2016. máj. 19. 22:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Szóval jogsi nélküli motorozáshoz?:D
2016. máj. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 joco5582 ***** válasza:

Magam részéről 300-as keretből nem Simsont vennék. Azokat már 100 körül kaphatsz. Sokkal inkább 50-es (70-es) Minarelli AM6 blokkal szerelt mocikat.

Például Derbi, Rieju, Aprilia, stb.

Ha magas srác vagy ráadásul testes is, akkor a sport motorokat nem ajánlom. Azok tényleg gyerek méretűek. Viszont a Supermoto\Endurók magas embereknek is kényelmesek, és jól is mennek.

Nyilván nem 120-al fogsz utazni velük, csak azért mert valaki hátszéllel lejtőn lefelé egyszer már ment annyival is

Remélem segít

2016. máj. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a második válaszolónak. 184cm magas és 85kg vagyok. Én is inkább Simsontól fölfelé gondolkodtam, csak nem nagyon ismerem a motorokat, ezért is kértem ki a Ti véleményeteket. Mindenképpen a terepet is bíró motorra lenne szükségem, ami nem hagy ott a puszta/erdő/hegy közepén. Jogsim motorra 50köbcentiig van. Esetleg konkrét típust évjáratot tudnál küldeni?
2016. máj. 20. 16:55
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha terepre kell akkor: Rieju RR 50, Derbi Senda 50, Suzuki ts 50, Gilera GSM 50, Aprilia RX 50, Yamaha DT 50, Hát ezek vannak kb. Remélem hasznos volt a válaszom :)
2016. máj. 24. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 joco5582 ***** válasza:

Szerintem konkrét típust itt nem igen érdemes kiválasztani, mert kis különbséggel mindegyik ugyanazon blokk köré épült.

Persze az Aprilia, Yamaha minőségibb, de összességében a keretből vásárolható legjobb állapotú motort kellene megtalálni. Ha választanom kéne csak kitűnő mocikat keresnék évjárattól és típustól függetlenül. Km sz.t irreleváns. Fontosabb mit mutat most a motor.

Pl. Csak a km spirál rossz - nálam ki is esik, mert néhány ezer forintot sajnált a bovdenre, akkor hányszor cserélt vajon olajat?

Aztán van e rajta használható gumi fék? Egy jó minőségű gumi plusz féktárcsa fékbetét már több mint 40ezer forint. Ha kiköltekezel ez már számít.

Esztétikailag hibás motort ennyi pénzért szintén nem vennék, mert rendbehozni egy törött idomot műanyaghegesztéssel, festéssel, matricával írtó költséges. Ennyi pénzért már legyen minden elem rajta, vállalható külsővel szakadásmentes üléssel.

Egyszóval vinni kell valakit aki látott már mocit. Az is segít ha elküldöd a kiszemelt motort. A hirdetés alapján már néhány dolgot le lehet szűrni, így kevesebb lesz a lyukra futás

2016. máj. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Frantisek Janecek válasza:
Minek vegyen Derbit vagy Apriliát? Vegyél egy csapnivaló Jawa mustangot vagy pionyrt, 70ezerért tudsz venni.Én is pionyral kezdtem, teljesen meg voltam vele elégedve. Csak vegyél egy jobb karbit hozzá, mert az eredeti Jikov nagyon sok üzemanyagot kienged.
2016. jún. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!