Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorral hogy egyszerűbb...

Motorral hogy egyszerűbb megállni pirosnál?

Figyelt kérdés
Úgy ha sebességbe vagyok, kuplunk behúz, lefékezek, és állóhelybe teszem egyesével visza, majd üresbe? (Ez sztem egyszerűbben hangzik, de amint megállok, csak egy sebességgel tudok lejjebb váltani mert megakad a váltó, és ki kell kicsit engedni a kuplungot, kattanás, és utána tudok megint leváltani. Emiatt sokszor lefulladtam.) A másik verzió az, hogy ahogy lassulok úgy váltok vissza, csak így meg dobál a motorfék. Előre is köszönöm a válaszokat!

2016. máj. 19. 23:30
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Azért dobál a motorfék, mert visszaváltogatsz, de mellé nem fékezel. Én mindig úgy állok meg -kivéve ha hirtelen kell megállni- hogy visszaváltogatok.
2016. máj. 20. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

1. Ha motorféket használsz, akkor nem kopik a féked, vagy legalábbis kevésbé.

2. Nem értem miért kell a kuplungot visszább engedned ahhoz, hogy egymás után dobáld vissza a sebességet.

3.Ha normálisan, gázfröccsel váltasz vissza, akkor nem fogsz leesni a motorról a hirtelen motorfék miatt, hanem szépen fokozatosan fogsz lassulni.

2016. máj. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kis gázzal váltásnál, akkor nem fékez hirtelen motor.
2016. máj. 20. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%

Kétüteműnél elég egyszerű a helyzet, mert ott tilos motorféket használni.


Én így közlekedem: a fékezés végén rakom abba a sebessége vagy akár üresbe, ami akkor éppen szükséges.


Négyütemű: az adott sebességi fokozatban addig engedem a motorféket, mielőtt még dadogna a motor. Aztán normál fékkel fékezek és a megfelelő sebességbe vagy ha megállok, akkor üresbe teszem, mielőtt megállnék.


Pirosnál behúzott kuplunggal állni nem szerencsés és azonnal ad egy képet a motorosról, hogy képtelen használni a motorját. Ugyanez igaz arra is, aki lent hagyja a lábát induláskor.

2016. máj. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elmondom hogy én hogyan csinálom. Lassulás közben váltogatok visszafelé, a lámpához közeledve, azért hogy ha tovább kell startolni akkor azonnal tudjak, ne akkor kelljen elkezdeni visszaváltogatni. A vonalhoz egyesben behúzott kuplunggal érkezek, szintén azért ha közben vált a lámpa akkor azonnal indulni tudjak. Ha nem vált a lámpa, akkor ugye megállok, bal láb le (féket nem engedjük el), majd váltok jobb lábra és utána veszem ki üresbe.
2016. máj. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!