Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jawa 350\638 TS. Adna valaki...

Jawa 350\638 TS. Adna valaki infokat adni erről a motorról?

Figyelt kérdés
A lóerőt ilyeneket mef tudtam nézni. Inkább tapasztalatok kellenének, hogy mennyire megbízható, sokat kell-e szervizelni. Alkatrész ellátás, és fogyasztása milyen. Jó e első motornak a kategóriájában? Nem kevés a 4 sebesség?

2016. máj. 22. 10:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Ilyen öreg gépet mindennapi használatra?
2016. máj. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen is meg nem is. Dolgozni nem ezzel de ha elkellen szaladni gyorsan valahova akkor ezzel mennék. Nem azt akarom hogy veszek valami rossz állapotban lévőt és megyek vele. Tisztában vagyok a korukkal és hogy költeni kell rájuk de többre becsülöm őket mint az újabb gépek. Bennük volt még valami szép amit nem tudok meghatározni hogy mi.
2016. máj. 22. 11:20
 3/9 anonim ***** válasza:
Így van! Igazad van, a régi motorok sokkal szebbek voltak szemnek kellemesebb látványt nyújtottak. Bocsi amúgy hogy nem tudok válaszolni, mert csak még tervezek Jawat venni, de még nincs meg a jogsim 250ccm feletti mocira :( Amugy sok sikert a mocivásárláshoz!
2016. máj. 24. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem ajánlom ezt a motort.Rossz konstrukció,A kalapácsos gyújtás mindig elálítódik.Ez a 2 henger miatt még nagyobb probléma.Az én 638-asom soha nem ment jól,pedig állandóan bütyköltük (szakszerűen) és sokat költöttem rá.Ha mindenképpen Java 350-es kell akkor legalább Vape gyújtásosat keress.
2016. máj. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem minden áron 638at szeretnék. Mit ajánlasz helyette 250 és 400ccm között? Esetleg keressek ETZ 250est?
2016. máj. 24. 12:29
 6/9 anonim ***** válasza:
Inkbb Mz 150-250.Mennyi pénzt szánsz motorra?
2016. máj. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
250 körül
2016. máj. 24. 22:45
 8/9 anonim ***** válasza:
Én hamarosan 2 jawa tulajdonosa leszek illetve már az enyém csak még nincs nálam. Néztem tanultam hogy kell szerelni kerestem alkatrészeket az én kategorizálásomban középkategória. Babetta a könnyű jawa romet a közép és a nyugati ujabb motorok a nehéz szerelés szempontjából. Sokan nem tudják hogy kell vezetni és ezen múlik az élettartalma. Pl ha az akut 10 oránál tovább nem használod a bal dekni alatt húzd ki a biztositékot mert rongálódik az akumulátor. Ezt írja a gyári akura a gyári könyv. Hetente ellenőrizni kell a sav fajsúját havonta az olajat és 5000km-erenként az egészet de kibír szakszerű használat melett kopás nélkül 30 évet mindennapi használatra. A gxári könyv leírja a használt ötvözeteket abból aki tanulta már tudja mit jelent. A jawa 350 régi nevén az országút királya. A 250-eshez képest jelentősebb disainbeli eltérés nincs csak bellül. A boltok forgalmaznak hozzá szabványalkatrészt ami jó hír. Én javasolnám de a gyári könyv írja mennyi a napi megtehető limit a motor hőmérséklete miatt. Ne tárold napon vagy fűtetlen heilyégben mert tönkremegy a parafa a kuplungban. Meg gondok lesznek az olajjal. 1:25 keveréket ír de a régi sűrű 2t olajból én az anro a sthill és a shell olajokat ismerem ls a babetta is kieszi ezt az olajat a benzonből. Pont el kell találni egy motorhoz milyen keveréket használj. Én 1:15 használok az anro 2t olajból a 98-as üzemanyaghoz a babettáimba és emiatt nem fórosodik viszont vannak más gondok amik kisebb gondok mintha 1:33 keveréket használnék. De a gyári könyv is ír bejáratási keverékről. És 85,össel ment ami már nincs emiatt is kell nagyobb keverék. Remélem segítettem és nem írtam hülyeségeket. A célodról függően válasz motort. Csajozni nincs jobb egy old timernél de 300km-re munkába járni már nem való.
2016. jún. 10. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Többnyire hobbi szinten használnám, felmenni Mátrába (10km) vagy csak úgy túrázgatni a környéken. Ritkán egy-egy nagyobb túra.
2016. jún. 10. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!