Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sokan miért kezdenek el...

Sokan miért kezdenek el lakott terület vége tábla előtt pár méterrel előzgetni?

Figyelt kérdés

A múltkor történt velem az eset.

Lakott területen, amúgy is be kell tartani az 50-et.

Meg, a tábla előtt, a rendőrök gyakran mérnek is.

A tábla kicsit kint van, ott már semmi épület nincs.


Amikor az ember meglátja a táblát, elkezd gyorsítani.Legalábbis, én.

Arra leszek figyelmes, hogy valami fiatal, kis sufnituningos autóval megpróbál megelőzni.Későn vettem észre, az autóm felénél járt, mire jött szembe.A srácnak vissza kellett "vonnia" az előzést.De, nem sokon múlott.


Nem számíthatott, hogy így gyorsul az autóm, vagy ő nem érezte a sajátjának a határait.


4.-ben nyomon neki, majd 80 körül váltok 5.-be.



Amikor tiszta volt a terep, megelőzött.De, figyeltem eléggé taposta annak az autónak, ment vagy 130-cal, mindenkit megelőzött.



2016. máj. 22. 13:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%

Én úgy megvertelek volna hogy szó szerint beszarsz.

Ha előznek NEM gyorsítok, elengedem bármekkora suttyó is.

2016. máj. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Vannak nem tiszta dolgok a leírásodban: előzött téged, mégis szembe jött?
2016. máj. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen előzött, de jött szembe egy másik autó, így vissza kellett állnia.

Igen gyorsítottam, de nem tövig nyomtam a gázt.


Nem szándékos volt.


Miért is én lennék a hibás?

Ő kezdett olyan előzésbe, amit nem tudott volna befejezni.Rosszul mérte fel a helyzetet.


Emellett, mi a fenének előzni olyankor, amikor a forgalom kiér a lakott területről és mindenki elkezd gyorsítani?

2016. máj. 22. 14:02
 4/11 Beviz Elek ***** válasza:
57%
Ha előznek ne gyorsíts. Van tükör, használd.
2016. máj. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

én úgy szoktam, hogy a megengedett sebesség alá nem adom, hacsak nem vészhelyzetről van szó.



Tehát ha megyek 90-100-al lakotton kívül és előzni kezd, akkor nem veszek vissza a sebességemből, csak akkor ha veszélyt érzékelek.


természetesen ha lassan megyek, akkor én vagyok az akadályozó, akkor ha előznek, visszaveszek.


Ha akkor kezdenek előzni mikor épp gyorsítok, akkor leszarom, akkor kell előzni ha épp állandó sebességgel haladok. Persze veszély esetén itt is visszaveszek.


Viszont az igaz, hogy a tükröt is figyelem és hamar kiszúrom, hogy van mögöttem egy b.ui.

2016. máj. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
17%

Ez a tipikus esete annak, amikor két hülye találkozik.


Mert ugye ha a két hülye közül csak az egyik szabályosan közlekedik, nincs gáz. De amikor két hülye egymásra talál, és egyik sem számít arra, hogy a másik is hülye, na akkor alakulnak ki a balesetveszélyes helyzetek.


Miért is vagytok mindketten hülyék?


Elsősorban azért, mert mindketten jelentősen túlléptétek a megengedett sebességhatárt, amire a másik nyiolván nem számított. Mindketten azt hittétek, hogy csak ti vagytok az úton, akik kicsit odalépnek.


Másodsorban te, kérdező, amiért nem figyeled a környezetedet és nem veszed észre, hogy valaki előz téged.

2016. máj. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

Tehát a helyzet a következő: mindketten lakott területen belül gyorsítottatok 50 fölé, de csak a másik a hibás. Ez eléggé sántít.


Az az állítás megállhat, hogy a másik nem mérte fel kellőképpen, hogy tud-e előzni, ez viszont nem jogosít fel téged arra, hogy ne segíts neki elkerülni egy balesetet. Ha előznek téged, légy előzékeny, és ne az igazad akard bizonyítani - főleg lassíts, ha eleve gyorsabban mentél a megengedettnél.

2016. máj. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

Ez a tábla előtti előzés egy rossz szokás igen. Van aki csak reflexből kezd már gyorsítani mert ha feltűnik a láthatárán egy tábla akkor azonnal lereagálja. Van aki számításból kezd előzni mert látja hogy az előtte menő az a fajta aki csak a tábla után kezd gyorsítani és akkor könnyen megelőzheti.


De abban igaza van másoknak hogy ha elkezdtek előzni akkor segítened kellene az előzőt mert egyébként balesetveszélyes. Ezt is egyre több hülye csinálja már hogy le akarja gyorsulni azt aki előz.

2016. máj. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

"De abban igaza van másoknak hogy ha elkezdtek előzni akkor segítened kellene az előzőt"


Ez kérem egy ordas nagy tévedés.


Nem segítenie kellene, hanem egyértelműen TILOS gyorsítással akadályozni az előzés befejezését. Erre a kresz külön kitér (34. § (6)).

2016. máj. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
26%
Nem ugyanaz zsenikém? Csak a megfogalmazás más.
2016. máj. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!