Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2. 0PDTDI BMM motor mikor...

2. 0PDTDI BMM motor mikor fogyaszt a legjobban? 103KW,2008-as évjárat

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék, hogy ez a motor milyen fordulatszámon és sebesség mellett fogyaszt a legoptimálisabban. Tudom, hogy a levegő ellenállása exponenciálisan növekszik a sebességgel párhuzamosan, de a motor a teljesítménycsúcson vagy a nyomatékcsúcson esetleg a kettő metszetében fogyaszt a legjobban? Elv a motor 1750-2500 között adja le a nyomatékot, teljesítményt meg 4000 fordulaton.

2016. máj. 23. 12:26
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Általánosságban minden személyautó dízelre érvényes, hogy az optimális fordulatszám 2500 körül van. 3000+ dízeleknek kicsit több, inkább 3000 körül.

Itt a legideálisabb a fogyasztás és a teljesítmény (itt a Nm és Le arányra gondolok) leadás.

Néha azonban érdemes kikormolni a rendszert, 1-1 intenzív gyorsításra, 4000-ig pörgetésre gondolok.

2016. máj. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
1500-2000 közt fogyaszt a legkevesebbet, direkt fokozatban.
2016. máj. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobb dízeleknek inkább alacsonyabb.
2016. máj. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ezt általánosságban én is tudom, de hol van pontosan -kiszámított módon az optimum? Találtam egy ilyen cikket, de ehhez a motorhoz nem találtam ilyen diagramot: Brake specific fuel consumption (BSFC)

[link]

2016. máj. 24. 13:54
 5/10 anonim ***** válasza:
29%

Lehet, hogy félreértés van de akkor nem tetted fel jól a kérdést.

"legoptimálisabb" és "legideálisabb" alatt mit értesz?

Legkevesebbet vagy leadott telj.-nyomatékhoz tartozó "ideális" fogyasztást.

2016. máj. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jogos a kérdés. Szeretném megtudni, hogy mikor fogyaszt legjobban az autó. A végeredménybe egy KM/H eredmény lenne a cél... Azért kérdem mert voltam vele pályán és 20km szakaszokon mentem 100, 120 és 130km/h sebességgel és nem volt egyértelmű a különbség a fogyasztásban. Persze tudom 20km nem reprezentatív, de azt vártam volna, hogy rohamosan nő a fogyasztása az autónak. Így jön a kérdés, hogy lehet nem érdemes ezzel a kocsival totojázni a pályán 100-al hanem inkább menni.
2016. máj. 27. 13:42
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen motorral szerelt autóm, így nem biztos, hogy igaz, amit állítok.

Ha jól sejtem, akkor 6 sebességes váltóval van szerelve. Szerintem olyan 120-130 km/h -nál a legkedvezőbb a fogyasztás.

De ez egyrészt függ a jármű súlyától, a szállított személyek számától is. Olyanokat, hogy terepviszonyok, vagy gumiméret, most nem írnék :D

Mert ugye attól, hogy nagyobb sebességfokozatbam van, még nem jelenti azt, hogy kevesebbet is fogyaszt. Pl lehet, hogy 50-nél elbírja 4.-ben, alacsonyabb a fordulatszám, de mégis többet fogyaszt az autó, mint azonos sebességnél, ugyan magasabb fordulaton hármasban, mert erőlködik a motor.

Másrészt itt egy-két deciliter különbségről beszélhetünk fogyasztás terén ideális körülmények között. (Pl 5.1 vagy 5.3 liter)

Szerintem ha 2100 és 2500 között van a fordulat, akkor a legkedvezőbb. Feljebb is csak akkor érdemes kapcsolni ha 2500 fölé pörögne a motor. Miért? Mert az alacsony fordulat gyilkolja a kettőstömegűt, a váltót, és le is kormolódik a turbó, ami további problémákhoz vezet

2016. máj. 31. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Tök jó. Kérdezek valamit a kérdezőtől. Írja, hogy jogos is a kérdés de mégsem válaszolja meg így tovább hajthatjuk a semmit.

Mindegy, úgysincs sok értelem, főleg hogy biztos van a kocsiban pillanatnyi fogyasztásmérő.

2016. máj. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget. Azért tettem fel a kérdést, mert ugyanazt a 600km utat többször is megtettem már és nagyon változó 5,4-6,7 közötti fogyasztás jött ki. Ami érdekes, hogy a legjobb fogyasztást akkor értem el amikor siettem és nem akartam spórolni. Ezért nem tudom, hogy mi is az a sebesség pályán amikor a legjobban fogyaszt a kocsi.
2016. jún. 1. 08:41
 10/10 anonim ***** válasza:
63%
120-130(-140) korul kellene a legjobban fogyasztania palyan hatosban
2016. jún. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!