Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Klíma kompresszor feltöltése...

Klíma kompresszor feltöltése kompresszor olajjal és a többi egység feltöltése szintén klíma olajjal?

Figyelt kérdés

Szeretném megkérdezni hogy hogyan lehet feltölteni a klíma kompresszort olajjal, illetve hogy ez hogyan működik az autóm szerviz könyve azt írja hogy töltsem bele a szívó nyíláson keresztül ami elő van írva na ez a másik kérdés amin nem tudtam kiigazodni. Tulajdonképpen a kompresszor vagy nevezzem inkább klíma olajnak együtt vándorol a gázzal? a csőben? mert én ezt szűrtem le belőle. Illetve van a kompresszoron egy cső kulcsal nyitható csavar logikusan oda kell tölteni mint az autó motorjába hogy a dugattyúkat és az egyéb részeket kenje... Valaki legyen kedves nekem ezt elmagyarázni mert most megcsüngtem, szeretnék az autómba légkondit már meg is vettem majdnem mindent még kell az olaj meg a klíma hűtő a kompresszor tartókonzolja, és még ugye fel kell tölteni valakivel.

Akkor most hogyan tegyek majd bele olajat illetve milyet és mennyit sajnos nincs ráírva a kompresszorra semmi ilyen információ. a könyv is eléggé hát furcsán fogalmaz bemásolom ha lenne valaki olyan kedves hogy elmondaná akkor hogyan is kell.?



2016. máj. 27. 22:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Auto tipusa? Csak aproság.
2016. máj. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Suzuki Alto 1.1 F10DN 2006,
2016. máj. 27. 22:30
 3/8 anonim ***** válasza:
Addig oké, hogy beszereled valahogy, de a berendezés feltöltését nem tudod házilagosan megcsinálni. Ha pedig már ott vagy a klímásnál, akkor a gázzal együtt megkapja az olajat is a klímád.
2016. máj. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen? Tehát csak szereljem be és amikor viszem feltöltetni akkor az majd az olajat is beleteszi? kb mennyibe kerülhet?
2016. máj. 28. 08:24
 5/8 anonim ***** válasza:
Kb. 10000 Ft egy klíma töltés.
2016. máj. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az már játékpénz az alkatrészekhez képest de azért eléggé drága, még szeretném megkérdezni hogy a beltéri egységet hogyan "moshatnám" ki mert annyi rajta a por meg a kosz igaz a nagyját már leszedtem de pollenszűrő nélkül több évi kosz van benne én arra gondoltam hogy a csap alá tartom hátulról és akkor csak kimegy mivel sűrített levegőm nincsen mást nem tudok kitalálni, ettől károsodhat? persze azért a 2 cső lyukját bedugóznám hogy belülre ne kerülhessen víz.
2016. máj. 28. 19:12
 7/8 lars30 válasza:
75%

Szeva, biztos megoldódott azóta a problémád így vagy úgy. Jó volt a kérdésed, a válaszok már kevésbé, ami mutatja a szakemberek felkészültségét ebben az amúgy hihetetlen egyszerű témában. A klímaszervízek szervíznek nevezik a klímagáz cseréjét. Ordítani szoktam velük, mert ostobák. Ezek szerint ők a motorszervízt letudják a légszűrőcserénél, mert hát a dugattyú teteje védve van, a többit meg leszarjuk. Olajat nem kell cserélni...ezek szerint ezt vallják. Viccet félre.

A kompresszor ált. olajtöltet nélkül érkezik. Felszerelés előtt kell feltölteni a megadott menny, minőséggel a csavart kitekerve. Vhonnan ezeket az adatokat meg kell szerezni, ha nincs mellékelve. Internet, okos emberek...stb. Ez keni a dugattyúk alatti részt. Igazából nem fogyhatna üzem közben, de a dugattyú fölé fog kerülni előbb utóbb egy része. A klímás a dugattyú fölötti résszel foglalkozik, vákuumozza, feltölti, igen oda is adagolnak némi olajat...h kenje a gumitömítéseket, de kb ennyi annak a szerepe. Szval sztem 100000km után kompresszor le...olaj, aluforgács leengedés, kiöblítés, friss olaj, visszaszerelés, klímáshoz gurulás, feltöltetés, gondtalan klímahasználat...csá

2018. jan. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszi! A szivonyioasnal toltottem bele 150cm3 at (150ml) kb 3 eve azon a nyaron amikor vegre eljott a toltes idelye , nyomast tartja rendesen! Feltoltottek es a 40 fokban ki t majdnem megfagytam par mp es 100%al hutott eleg hatekony vopt sajnos mert csak volt, hiaba toltettem meg amugy 400g os toltet 30-40%a eltunt. Megtoltik se lesz jo nem tudom mi a baja, veszek hozza csaptelepet es meg mielott becsapnanak megnezem hogy mit tud a kompresszor annyival mar okosabb leszek..
2019. júl. 3. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!