Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehet nem automata...

Hogyan lehet nem automata váltós autóban kuplung nélkül váltani?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, ilyet lehet, csak nehéz.
2010. ápr. 11. 01:26
1 2
 1/12 anonim válasza:
11%
Hol hallottál te kuplung nélküli autóról?Szerintem nem lehet.
2010. ápr. 11. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Aránylag egyszerűen, csak egy kis ritmusérzék kell hozzá. hasonló módon, mint ahogy a szinkron nélküli váltó esetén kuplunggal.

Fölfele: sebesség kivesz, vár egy kicsit (fordulatszám csökkenés a magasabb fokozatnak megfelelően), sebességet betesz

Vissza: sebesség kivesz, kis gáz (motor felpörget az alacsonyab fokozatnak megfelelően), sebességet betesz.

2010. ápr. 11. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Második! És hogy veszed ki sebességből kuplung nélkül? :P
2010. ápr. 11. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Meg tudom erősíteni amit a 01:46 os leírt ,könnyen ki lehet venni sebességből a váltót kuplung nélkül és ugyanilyen könnyen be is lehet tenni például üresből 4.-be haladás közben,kuplung nélkül. Kipróbálhatod a saját autódon is ha megérted az elméletét ,akkor simán megtudod te is csinálni.A lényeg, hogy pont akkor váltsál mikor " lebeg " a váltó ,azaz mikor se nem tol se nem húz. Érthetőbben is letudom írni,ha egy lejtőn haladsz lefelé mondjuk 4.fokozatban és picit nyomod a gázpedált is akkor úgy 50-60 km/h magasságában (persze ez minden autónál más és más)beáll az az állapot ,hogy lebeg a váltó azaz tehermentes ,igazából nem visz erőt a motortól a kerék felé,de a kerék fordulat is olyan,hogy motorfék üzem sincs. Na ilyenkor terheletlen a váltó és kitudod tenni üresbe kuplung nélkül. Ha pedig egy kicsit lassul az autó és továbbra is nyomod egy picit a gázt akkor pedig betolhatod 3.ba is a váltókart,kuplung és recsegés nélkül is.
2010. ápr. 11. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Akinek nagy rutinja van, az a motorhangból tudja, mikor lehet váltani kuplung nélkül.
2010. ápr. 11. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
35%

ez komoly ez a kérdés?:S:D XD

pont azért autómata váltós mert nem neked kell váltani...hanem az jármű automatikusan vált amikor eléred azt a sebességet, hogy váltani kelljen, vagy fordítva...

2010. ápr. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
22%
////ezért nincs az autóban se kuplung se 5 fokozatú váltó...///
2010. ápr. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%

@01:46

Persze hogy hallottam, láttam is! Az automata és félautomatás atókban nincs kuplung, de a kérdés nem erről szólt.


@02:31

Kivenni kisebb nagyobb erőfeszítéssel bármikor lehet. Ha nem akarsz erőlködni, sem a váltót gyötörni, pillanattal aztán a legegyszerűbb, amikor levetted a gázról a lábadat, amikor a motor már nem húz, de még nem fékez. Mint említettem, egy kis ritmusérzék kell hozzá.


@08:12

Máskor inkább olvasd el még egyszer a kérdést, mielőtt írsz valamit!


@08:15

Mi van?

2010. ápr. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

ezt nekem meg mutatta apám.(20 éve vezet)

kiveszed üresbe,kicsit felpörgeted és beteszed sebességbe.

a kivétel és betételéhez kicsi izomerő szükséges.ha meg pirosat kapsz akkor leállítod a motort.berakod sebességbe.beindítod a motort.itt egyszer csak elkapja és egy pillanatra felpörög nagyon.

mellesleg apám úgy tanultam meg hogy 250 km-ert vezetett kamionnal kuplung nélkül mert tönkrement:)

2010. ápr. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Wartburgban, lehet könnyen megvalósítani. Ott, mivel szabadonfutó van, csak az elinduláshoz kell a kuplung, utána érzéssel, lehet váltani. Szabadonfutó nélküli autónál nem szívesen próbálnám ki, igaz, még csak 15 éve vezetek. Szerintem nem igazán tesz jót a fogaskerekeknek a kuplung nélküli váltás, szabadonfutó nélkül, ugyanúgy, ahogy az önindítónak sem tesz jót, az egyesben, kuplung nélküli elindulás. Valamit valamiért. Igaz, a szinkrongyűrű nélküli autókat sem vezeti el akárki, de ez részletkérdés.
2010. ápr. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!