Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van bármi módja a kipufogó...

Van bármi módja a kipufogó leömlő (4-1, opel astra g, z12xe) festésére vagy rozsdátlanítására?

Figyelt kérdés
Egy festő barátom aztmondta hogy festeni felesleges még csak kazánfestékkel is ugyanis hiába bírja a hőt hogyha pl esik az eső és kapja a vizet, a kérdés az hogy mi más módja van még a szebbé tételének?

2016. máj. 31. 08:30
 1/5 joco5582 ***** válasza:

Szia,

Úgy tapasztaltam, hogy semmi nem bírja. Egyedül a krómozás bírná hosszú távon. Vagy a bandázs kötés.

Ha a krómozás nem opció :) (elég húzós az ára), akkor én kérnék rá horganyzást. A legtöbb nagy porfestő üzem tud egy fényes cinkes réteget rá rakni. Igazából festés előtt szokták így kezelni az anyagot, így ellenállóbb a korrózióval szemben.

Kb így néz ki mint a króm, csak matt fényű.

Remélem segít

2016. máj. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sok mindent valóban nem lehet tenni, semmilyen festék sem bírja ezt hosszú távon.
2016. máj. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én most vettem inkább egy leömlőt, mivel a régi eltört. Pedig nem is volt rozsdás. 13800 volt a Cromaxnál.

Mondjuk nekem 1.7 dízelre kellett, azokon gyakrabban törik.

Aknából nézve pár perc járatás után tűzforró lett, nem hinném bármilyen festék bírná, még a krómozás se, de amúgy látja azt ott valaki, a bogarakon kívül?

2016. máj. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem az esztétika miatt akarom festetni, inkàbb a rothadástól akarom óvni amit lehet, de úgylátom felesleges
2016. jún. 1. 05:05
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak felszini rozsda lesz rajta de az minden autónak van rajt.
2016. jún. 1. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!