Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magasnyomású mosó megéri?

Magasnyomású mosó megéri?

Figyelt kérdés
Fekete autóm van,állandóan mocskos - feketén nagyon látszik a por és egyéb szennyeződés így nagyon gyakran kellene mosni,viszont már nincs energiám állandóan kéz-szivacs kombóval mosni.Megéri beruházni egy magasnyomású mosóra? Milyenre érdemes?Láttam olyant amibe lehet tenni kocsimosó sampont is.Hogy is működnek pontosan ezek a gépek? 230V-ra kell csatlakoztatni és a kerti csapra egy cső segítségével ? kerticsapra való csatlakozást nem tudom hogy van megoldva...
2016. máj. 31. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, kerticsap plusz 230V. A kerticsap nálunk a szabvány gyorscsatlakozókkal volt megoldva. Nekem az volta a tapasztalatom, hogy az oldajos koszt nagyon jól le lehetett vele szedni ha pl. váltót szedtem ki és mostam le.


Az autónál a mosás nagyját le lehet vele jól veretni, meg utána öblíteni, de szerintem a kefés mosószeres vödrös melegvizes részt nem tudod elspórolni.


Én gyakran járok kézi mosóba, ott is először meleggel leveretem, majd van egy olyan ami kefe és mosószeres melegvíz jön belőle. Azzal át kell kefélni majd öblíteni. (opcionálisan lehet melegviaszt felhordani, meg cseppmentesítőt, de az neke utoljára valami undorító foltokat képzett)

2016. máj. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Nekünk van. 120bar nyomású. De ez is csak a nagyját hozza le és egy koszfilmréteg ott marad így is amihez mindenképpen kell kefe.

Kell neki áram igen és 7-8 bar bemenő víznyomás amit a kerti csap tud. Néha azért hasznos tud lenni mert például lehozza közelről a bogarakat és az odaszáradt dolgokat.

2016. máj. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
azt hittem h,ha veszek egy magasnyomásút akkor csak kényelmesen bekapcsolom végigmegyek rajta a vízsugárral és már szép is lehet.Sajnos felénk sok a poros út is és így a fekete Autó nagyon durván tud kinézni.Csak nem szeretem ha igénytelenül néz ki az autó....:/
2016. máj. 31. 20:57
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, megéri. Egy autónál pénzügyileg nem éri meg, viszont maga az, hogy nem kell egy esős időszak után órákat állnod a kézi mosónál sorban, már ez hatalmas segítség. Lassan meg az árát is visszahozza. Persze nekem 3 autó + 2 motornál nem is kérdés, hogy megérte a drága Karcher is.
2016. máj. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 vatafak ***** válasza:
csak a mosóval nem fogod megoldani, csak a nagyját szedi le a dzsuvának, sötét színnél még rosszabb a helyzet...
2016. máj. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Könyebben leviszi a raragadt dolgokat.
2016. máj. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!