Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek jó ötlet venni...

Szerintetek jó ötlet venni egy régi, de felújított VW Bogarat?

Figyelt kérdés

Nem sokára megszerzem a diplomám, és azután majd kicsit később szeretnék venni egy autót, ami csak az enyém. Oda vagyok az ilyen régi kisautókért, és elvileg 1 milla alatt találni is olyat, amelyik felújított, kiváló állapotú, érvényes papírokkal.

Eddig csak Suzukit és Skodát vezettem.



2016. máj. 31. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Már nagyon régiek. Semmilyen érvet sem tudok mellettük felhozni.

Ha szerelem, akkor el kell rajta töprengeni, de ezek már inkább köztéri szobrok, mint közlekedési eszközök. Állapottól függetlenül azért, mert manapság mást várunk el egy autótól. Amikor ezek készültek, még elfogadható volt, hogy hetente át kellett nézni őket. A csomagtartóban pótalkatrész, szerszámkészlet. Csak akkor vágj bele, ha neked ez elfogadható. (második autónak én 100-as Skodát tervezek)

2016. máj. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Azért nem olyan biztos, mármint a Bogarat évtizedekig gyártották. Az eredeti ötletem egy kétütemű Trabant volt, de arról gyorsan lebeszéltek a szüleim. :)

Lehet megszívom vele, de azért egy próbát megér, mert nagyon vágyom egy ilyenre.


Skoda 100 - Basszus ez nagyon szép autó, de ilyet utoljára kiskoromban láttam szerintem. :D

2016. máj. 31. 21:27
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha tufsz vele a késöbbiekben is foglalkozni akk ajh
2016. máj. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
tudsz
2016. máj. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
13%
Nem jó ötlet, mivel a mai kor követelményeit nem teljesíti.
2016. máj. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Én a helyedben mindenképp majd akkor vállalnám be, ha lesz keret másodlagos autóra is.

Több oka is van:

A fő ok, hogy ezek már régi kocsik, és bármikor bármi nyűgjük lehet. Márpedig ha épp egy rossz reggel egy ilyen kocsin múlik, hogy elkésel-e a munkából, akkor elég nagy szívás ha pont a legrosszabb időben adja be a kulcsot.


Ebből következik az, hogy egy ilyen veterán járművel élni a nagy szerelemből sajnos könnyen rémálom lehet, ha csak ez az egyetlen kocsid, és nincs vészmegoldás.


Emellett egy szép állapotú járgányt nem szívesen visz ki az ember hóba-fagyba-dagonyába, csak jó időben ha lehetséges, szóval szerintem hamar sajnálnád minden nap ezt nyüstölni.


Én is nagyon szeretem az ilyen kocsikat, és tervezek is venni egy veteránt előbb-utóbb, de nem véletlen hogy az emberek nagy része kizárólag másodlagos hobbiautóként használja.

2016. máj. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen a családnak két autója van, mert a szüleim azután sem adták el a Swift-et, miután megvették a Skoda Octavia-t. Elviekben a Swift-et bármikor használhatom. :)

Meg egy darabig még biztosan a szüleimnél maradok a diploma után is, szóval így nem lenne tragédia, ha éppenséggel nem indulna a Bogár.

De ez még azért odébb van, majd meglátjuk mi lesz, mindenesetre köszönöm a válaszaitokat! :)

2016. jún. 1. 00:04
 8/9 anonim ***** válasza:
25%

Csak akkor van bármi értelme az egésznek, ha egy patika állapotú, hobbi, találkozóra járós autót akarsz. Ha életvitel szerűen, munkában járásra, közlekedési eszközként tekintesz rá akkor felejtős.


Ha épkézláb diplomát csináltál és a mamahotelban laksz, akkor fél év múlva simán vehetsz valami megbízható, nem 30 éves használt autót.

2016. jún. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vedd meg a Bogarat. Legalább nem csak áhítozol rá, hanem meg is tapasztalod. Én is akartam régebben, de a faterom lebeszélt, mondván, hogy egy rakás sz@r, mint autó. Én meg nem vagyok az a szerelő alkat, nem hoz lázba, hogy hétvégenként bütyköljem az autót. Ettől függetlenül biztos, hogy egy élmény. Bár egy haverom mesélte, hogy fiatal korában ő is odavolt a Bogárért, kiment Németországba egyért, aztán mire hazaért vele meg is gyűlölte és eladta.
2016. jún. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!