Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Golf 3. Menet közben rángatás...

Golf 3. Menet közben rángatás nélkül leáll a motor, észre sem veszem, csak hogy már nincs semmi hang, kivillan az olaj- és akkumulátorlámpa, majd az is elsötétül. Kis gázadásra újraindítózás nélkül újraindul. Miért?

Figyelt kérdés

Adott egy 1993 Golf 3 1.4i benzines autó (44kW/60LE). Mostanság kezdődött, hogy alapjáraton az autó motorja nem egyenletes, ez mitől lehet?


A másik, ami szintén kb. egyidőben jelentkezett, hogy teljesen véletlenszerű időpontokban az autó menet közben "kikapcsol", leáll. Nem lefullad, nem rángat, csak kikapcsol a műszerfal, leáll a motor és a lendület visz tovább, észre sem veszi az ember, csak hogy már nincs hangja az autónak. Ekkor kivilágít az olaj- és az akkumulátorlámpa, de utána az is elsötétül. Lendületben gurulok tovább, nem adok rá új gyújtást csak kicsit megnyomom a gázpedált és minden újraindul, beindul a motor és gond nélkül megyek tovább. Először ezt kb 4 napja csinálta 30 percen belül kétszer, azóta minden nap gond nélkül ment, de ma megint előjött ez kétszer. Ha jól emlékszem, akkor lassú menetnél jött ez elő pl. kanyarodásra felkészülésnél: lassítás, kuplung be, visszaváltás, és vagy ekkor, vagy a folyamatban hamarabb, de már csak azt veszem észre hogy leállt minden... Kis gáz, és mint ha mi sem történt volna.


Mi lehet a probléma oka?



#alapjárat #Golf III #olajlámpa #gázadásra beindul
2016. jún. 4. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak a korményzér ne aktiválódjon emrt akkor már godn elsz.
2016. jún. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Arra még szerencsére nem volt példa, de leginkább arra lennék kíváncsi, hogy mik lehetnek a probléma okai, és egy szervízben átlagosan mennyibe kerülne a javíttatása, esetleg otthon, házilag megoldható lenne-e a probléma.
2016. jún. 5. 00:35
 3/7 Mahi válasza:
Nekem a gyujtáselosztóba a hall jeladó csinált ilyesmit így kezdődött később menet közben is leált és rögtön be sem indult várni kellet kb 1-2 percet és beindult megint és egy darabig nem jött elő megint mikor végleg bedöglött már nem is indult be.Akkor kicseréltem a hall jeladót és azóta is jó.De lehet gyujtás trafó is.Ez csak két tipp volt ami már előfordult. Sok sikert remélem tudtam segíteni valamit.
2016. jún. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Mi volt a probléma oka? Az én golfom is pontosan ugyanilyen hibát produkál. (1.4 Benzin ABD).
2017. máj. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 compactegon válasza:
ó, be jó lenne valami jófajta válasz. az enyém pár napja kezdte csinálni ugyanezt.
2018. júl. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 GolatnTrevize válasza:

Kedves Kérdezők!


Végig jártam egy 1992-es golf 3-as felújításának az útját, nem rég lett kész. 1,4-es ABD motorkóddal (44kW)

Nálam is jelentkezett ez a probléma. Ez egy alapjárati beállítás gond, amit stroboszkóppos vizsgálattal be lehet szabályozni. 4 perc művelet az egész körülbelül. Ezen kívül, nem ártana kitisztítani az alapjárati motort. De ez egy típushiba lehet, 8-10 ezer kilóméterenként sajnos jelentkezni fog városi használat ellett.

És végül egy kép, hogy milyen lett készen :) :

[link]

2019. márc. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 compactegon válasza:
*update, nekem a benzin beömlőcső volt kirepedve, ezért állt meg mindig kanyarban, és kis fokozaton.
2019. márc. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!