Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy simsonunk. Kb 30 éve...

Van egy simsonunk. Kb 30 éve megvan. De nincs meg az adásvételije már. Mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Már vagy 10 éve nem voltbeindítva se. Most felújítanám. De adásvételi el mi a helyzet?
2016. jún. 6. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod eladni akkor nem lesz gond.
2016. jún. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Írsz egy adásvételit akárkivel, azzal már le tudod papírozni.


Én is így csináltam anno. Még papám vett nagyon régen egy Simsont, majd betolta a pincébe és ott ette az idő. Nagyapám halála után, mikor nekem már jogsim lett, kitaláltam, hogy helyrehozom. Nagymamámmal írtam egy adásvételit 100 ft-ról, megjegyzésbe odaírtam, hogy működésképtelen (ez indokolja a 100 forintot, és így nem ajándék volt, nem terheli semmi).


Ezzel az adásvételivel mentem biztosítást kötni, és tádá, motoroztam.


A segédmotorkerékpárokat a nyilvántartás nem követi nyomon, ezért bármit meg lehet csinálni. Ezért is lopják előszeretettel, mert követhetetlen az élete.


Tehát fogod magad, és nagyapáddal vagy akárkivel írsz egy ilyen adásvételit, és minden legális lesz. Nem kell, hogy annak az embernek korábban bármiféle köze is legyen a motorhoz, lényeg, hogy valós személy legyen.

2016. jún. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nem volt soha rendszámos a motor akkor nincs gond. Ha az volt, akkor kérdés hogy ki lett-e vonva rendesen a forgalomból? Biztosítás is le lett-e mondva? Ha nem akkor gubanc lehet.
2016. jún. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ez SOS volt rendszámos. Értem. De a rendőr kérheti az adádvételit igaz? Vagy eoég ha nálam van a biztosítása?


Mert haverom meg az apja simsonját használja. Annak sincs meg az adásvételije. viszont van rajta biztosítás vagy 6-7 éve. És az apja nevén van a biztosítás. 2600 forint körüli. Ő neki se árzana egy adásvételit magával hurcolnia? Vagy ha van egy élő biztosítás akkor minden oké? De azon a biztosításon van valami adat ami a motorhiz kapcsolódik?

2016. jún. 6. 15:39
 5/6 A kérdező kommentje:
Ez sose volt rendszámos*
2016. jún. 6. 18:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Biztosítás és valamilyen papír kell hogy igazold hogy a tiéd (illetve valakinek a tulajdona) a motor. Segédmotornál sajnos ez túl egyszerű dolog mert elég egy (kamu) adás-vételi is. Sok 125-ös robogóval is így járnak rendszám nélkül...
2016. jún. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!