Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volkswagen Golf 5 1,6/1,9 TDI...

Volkswagen Golf 5 1,6/1,9 TDI tapasztalatok, vélemények?

Figyelt kérdés
Kocsit szeretnék venni. Nekem nagyon testszika VW Golf 5, de azért kíváncsi lennék olyanok véleményére is akik otthon vannak ebben a témában és értenek is hozzá.

2016. jún. 6. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

Nekem 1.6-os van, szerintem egy nagyon jó autó. Ezzel a motorral szerintem az elég jól megy kategóriában van, és 6-6,5 litert fogyaszt átlagosan. Persze nem kell hasonlítgatni a 160-200 lovas autókkal. Amúgy meg megbízható, nekem semmi gondom nem volt még vele. 8 szelepes, így nyomatékosabb, és jobban is megy a 16 szelepes társánál.

Az 1.9 TDI-t meg gondolom ismered. Jó motorok, és itt még nem kell félni, hogy rosszat veszel, mert a hülyegyerekeknek ilyenre nincs pénzük, szóval nem nagyon vannak széthajtva.

Azt, hogy dízelt vagy benzinest érdemes venni, az dönti el, hogy mennyit mennél vele.

2016. jún. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha kötekednem kéne, akkor azt mondanám, hogy a hátulja szeret koszosodni, de ez a hatchback-ek hátránya. Típushiba a tempomat karjának meghibásodása, 20 ezerért cserélik. Én még nem jutottam el addig, hogy kicseréltessem, nem nagyon használok tempomatot. :D

A központi zár nem zárta nekem a bal első ajtót, de az is meg lett oldva. Nem tudom, hogy típushiba-e, de az enyémmel megtörtént.

De akkor javítom magam, hogy motorikusan nem volt semmi baj az autóval.

De ezek olyan elenyésző kis hibák, bármelyik autóval előfordulhatnak.

Azt is szeretem benn, hogy van néhány elem, ami a VW-nek annyira bevált, hogy még a 7-es Golfba is továbbvitték. Még ma is modern kinézete van, nagyon időtálló autó, akik nem annyira értenek az autókhoz, nem akarták elhinni, hogy már 11 éves.

2016. jún. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Csaka rra figyelj hogy kitől veszed...
2016. jún. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#2 gondolom a C oszlopra gondolsz :) 3-as golf óta szinte ugyan olyan
2016. jún. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Golf 5 azért nem éppen drága autó,hogy nem tudnák megvenni az általad nevezett hülyegyerekek.Egyébként attól ha ki van használva a motor dízelnél is akár 4000 fordulat az nem azt jelenti,hogy tönkreteszi a motort,ha megvárod míg bemelegszik akkor aztán lehet neki nyomni.Viszont nem egy öregapót látok aki hidegen alapjáraton padlóágáz,vagy az öreg swiftet felbőgeti pedig még az olajnyomás sem épült fel... Én fiatal vagyok,hajtom is a kocsit,de csak üzemmelegen viszont figyelek mindenre,olajcsere 8-10E km enként stb stb megvárom még visszahűl a turbó,ami nagyon fontos...
2016. jún. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

C oszlop, a váltó körüli rész, sportülések, ilyenekre gondoltam. :) A C oszlop asszem az ötöstől ilyen, a 4-esben más volt, inkább a Borához hasonló.


#5 Igazad van neked is, egy autóőrülttől jobb autót venni, lehet, hogy meghajtja egy kicsit, de mindig vigyáz rá, és mindenből a legjobbak kapja, és hidegen nem pörgeti(melegen pörgetheti, mert a motor leginkább hidegen kopik, melegen szinte semmi sincs). Ezzel szemben ismerősöm anyukája nagy ívben lesz*rja, hogy milyen a motor, és autó indít, padlógáz, 4 ezerig pörgetés. Mondtam ismerősömnek, hogy nem zavarja? Azt mondja, hát eddig nem lett tőle baja... - Ez pedig az átlag, hozzá nem értő hozzáállás.

Amúgy az említettek inkább hármas vagy négyes Golffal járnak, az ötös nem annyira jellemző. De köztük is csak pár hülye van, a többi normális.

Akitől én vettem a kocsit, ő is nagyon szerette, és vigyázott rá. Meg is látszik, olyan állapotban is van, én meg csak folytatom a jó szokását, és ebben, vagy jobb állapotban fogom eladni. :)

2016. jún. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen,sosem értettem hogy miért írják oda,hogy "női tulajtól" pozitívumként Szerintem csak elrettentő :D (tisztelet a kivételnek és bocsi csajok :P )
2016. jún. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindennapi használatra szerintem az egyik legjobb választás a Golf. Dízelben kellően nyomatékos, szedi a lábát és kedvezően fogyaszt.
2016. jún. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!