Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy Suzuki Swiftem 1997.1....

Barnaki Gyula kérdése:

Van egy Suzuki Swiftem 1997.1.3 GLS. Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés
Városban magasabb fordulatnál mintha lehörögne a motor elmegy teljesen az erö belöle, alapjáraton ingadozik ha dugóba vagyok leakar álnni, kb:250-500-as fordulatra esik le, majd felmegy 900. -ra. Ha neagy isten leállitom nemindul csak ha meglökik de akkor egyből. Viszont ha nemvárosba megyek vele tökéletes, országuton mint álom. Egyenletesen megy, ha kapok egy lámpát az alapjárat normális 850. -es. De ha leállitom megint csak teker de nem röffen be. Szerelö szerint Ac ok, injektor ok, talán benzinszürö vagy kontakt hiba? Ha valakinek van ötlete meghalgatnám.

2016. jún. 8. 22:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Vagy gyujtás, kábelek nincsenek elöregedve a gyrtyákon?
2016. jún. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nos aztörtént, hogy ma reggel elvittem egy autovillamosági szerelöhöz ott leszedet minden csatlakozott a az injektor környékén megpucolta és lett csoda pöcre indult az alapjárat 900.-ra beállt.

Forgalomba mentem vele 2 órát tökéletes.Leállitom utána pöc-röf.


Megoldodot....


Köszi mindenkinek.

2016. jún. 9. 11:48
 3/13 A kérdező kommentje:

Eddig tartott a csoda.

Ma reggel megint nemindult csak tolásra.

Csak tekeri de benzin nincsen a pillango szelepnél.

Mi szabályoza a benzin befecskendezöt amikor leállitom a gápet?

Lehet hogy nemkap jelet a injektor , hogy benzint kellene hagyni a karbiba?

2016. jún. 10. 13:36
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha injektoros milyen karbiba akarsz benzint hagyni?

Ac pumpa működik?

Ha nem, akkor nem kap benzint.

Néhány típusnál lehet hallani az AC pumpa hangját.

Esetleg húzd le a tank felől jövő benzincsövet, ott ahol az injektorra csatlakozik, rakd a csövet egy palackba és utána 1-2 másodpercre tedd rá a gyújtást.

Ha a csövön jön a benzin, akkor az AC ad benzint és lehet tovább keresgélni.

2016. jún. 11. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ja az elkerülte a figyelmemet, hogy tolásra indul, tehát kap benzint, de ennek ellenére egy üzemanyag nyomást érdemed méretni. Az viszont nem otthoni munka, mert kell műszer hozzá.


Ha ez ok, akkor még sok oka lehet a hibának, de ezt távjavítással nem lehet megoldani, csak tippelgetni.

2016. jún. 11. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

1997.-es Swiftbe injektorfej spriceli a benzint a karburatorba,ez nem hengerenkénti befecskendezés.


A benzin eljüt a injektorig,de onnan valamikor befecskendez van amikor nem.


Menetközben hibátlanul megy nemesik le az alapjárat, de ha leállitom vagy beindul vagy nem.


Most 2 napig tökéletes volt , ma megint nem indult csak lökésre én mostmár valami kontakt hibára gondolok.

Ha joltudom a kompjuter szabályoza az injektort és ha hibás nemküldrá jelet ,de ez lehet kábel hiba vagy elkoszolodás valamelyik érintkezönél.


Holnap autovillamosági cseréljen amit tud.

2016. jún. 12. 09:49
 7/13 anonim ***** válasza:

Az csak központi befecskendezés, de semmiképpen nem karburátor, amibe úszóház van és úszó nyitja-zárja a benzin fúvókát.

De a hiba szempontjából ez mindegy.


Talált valamit a villamosságis?

2016. jún. 14. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Egyenlore semmit az egyik benzincsö levolt csuszva ott spricelte nyonas alatt a benzint de meg mindig nem indul most mar tolasra sem,nemtudom mirefog jutni eddig minden resze ok.
2016. jún. 14. 09:02
 9/13 anonim ***** válasza:

Sajnálom. Szerintem -mint régebben írtam- méress benzinnyomást. Lehet, hogy az AC haldoklik.

Az ECU (vezérlő computer) ritkán okoz ilyen hibát, de nem kizárt az sem.

Remélem a villamossági szerelő, a gyújtás hibát kizárta.

2016. jún. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nos visszakerult a suzukishoz tegnap elkezdték szétszedni az üzemanyag rendszert és ugynezki a dolog valószínűleg az ac pumpa környékén lesz a hiba talán délután kiderül már
2016. jún. 16. 10:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!