Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Esős, vizes időben nyikorog a...

Esős, vizes időben nyikorog a kuplung, kicsit kemény is volt, lehet baja?

Figyelt kérdés

Ma reggel kissé keménynek éreztem a kuplungot induláskor. Az eső zuhogott. Csak 1-2km-et mentünk most vele, és itt megmutattam fateromnak is aki nem érezte keménynek. Nyomogatta egy jó adagot. Arra lettünk figyelmesek, hogy nyikorog, a motortérben lehet hallani. Van amikor a pedálnál lehet hallani jó hangosan. De csak esős időben.


Beszálltam én is nézni, most már nem tűnt keménynek. Nem tudom, hogy a nyomkodástól lett e kicsit puhább, vagy csak az én lábam volt túl érzékeny. (tegnap ide-oda rohangáltam a kocsival, lehet az is betett)


Mi a véleményetek?

A kocsi: Renault Laguna 1.9 dci, 2000-es évjárat. (hidraulikus kinyomócsapágyas a kuplung)



2016. jún. 12. 10:17
 1/2 anonim ***** válasza:

kuplung hidraulikában olaj csere lehet h megoldja a problémát, hangot keménységet,

" persze ha szakszerűen van lecserélve benne "

2016. jún. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

kb 2 éve lett cserélve a teljes kuplung szett kinyomócsapággyal, gyárira. illetve kb 1 éve teljesen le lett cserélve a fékolaj (az megy a kuplunghoz is állítólag).


Amúgy a kérdés után 1-2 órával már nem nyikorgott és ne mis éreztem keménynek. (persze az idő is szárazabb lett, szal a nedves idővel van baja)

2016. jún. 12. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!