Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan szoktátok meg ti ezt...

Hogyan szoktátok meg ti ezt friss jogsis korotokban?

Figyelt kérdés

B jogsim kb 3 hete jött meg ,és fura.

Ugye a sávban próbálok maradni,és nem azt h a felezővonal mellett fél centivel csak épp polírozva a padkát,aránylag középen,de valahogy annyira görcsölök hogy fosza legyen,hogy amint látom,hogy valamelyikhez közeledek azonnal korrigálok és szinte kacsázok a sávban jobbra,balra...


2016. jún. 12. 14:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet én nem csináltam. Lehet, hogy a kormány érzékenyebb, mint amin tanultál. Vezess sokat, belejössz ;)
2016. jún. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó dolog a felezőt nézni, az csak olyan "birkaterelő". Arra kell törekedni, hogy az út jobb oldalán maradj, meglegyen mindenhonnan a megfelelő távolság és kövesd az utat. Ha jól megfigyeled, akkor azért általában nem 5 centi távolság van az út két széle közt, hanem jóval több. Gyakorolni kell, de szerintem az oktatód sem arra tanított, hogy a felezőt és az út szélét figyelgesd.
2016. jún. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
75%
Szerintem kérdd meg az anyósodat hogy szedje le rólad az átkot
2016. jún. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem volt ilyen gondom, mivel a Volán-nál szereztem jogsit, egyszerre B,C,E-t, és amint megkaptam a jogsit, következő hétfőn már pótos ZIL-lel mentem vidékre. :-)


De jól írják a többiek: mag fogod szokni. Más módszer nincs, mit a gyakorlás és a rutin megszerzése.

2016. jún. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
34%

Én úgy tanultam meg ezt, hogyha elnézel balra le a szélvédőnél az "L" alakba van a felező vonal, akkor középen vagy. Nem tudom milyen autód van, de Fiat Puntonál, meg Suzukinál így van.


A lényeg, hogy a szélvédő bal alsó sarkában tartsd a felezőt.

2016. jún. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hmm, érdekes hiba, de ha bemész egy szűk utcába, ahol mindkét oldalon parkolnak autók, és 2 centin múlik hogy elférj, akkor mit csinálsz?
2016. jún. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ilyenre én soha nem is gondoltam, nem is néztem sose
2016. jún. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szinte ilyenre sose figyeltem, csak kanyarok esetében hogy nehogy koccanás legyen a szemből jövő autóval.

Mindig úgy fogtam fel hogy bár előzhetnek felezőnél, annak hogy letoljon az útról egy másik autós kevés az esély.

Van aki padkához közelebb kormányoz, van olyan is ahol az út minősége döntő, ha középen és padka környékén szar kátyús, akkor érdemes a felező felé kivinni az autót.


Motorral ugyanígy vagyok nem centizek mert én vagyok előzékenyebb fürgébb, ergo úgy oldom meg ahogy az út engedi minősége engedi.

2016. jún. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

'annyira görcsölök hogy fosza legyen,hogy amint látom,hogy valamelyikhez közeledek azonnal korrigálok'

Itt a hiba. Mereven fogod a kormányt. Azt lazán kell tartani. Próbáld meg hogy elengeded a kormányt, és nézd meg hogyan viselkedik a kocsi. Nem fog elkanyarodni, nagyjából egyenesen fog menni, esetleg picit húz el. Na ezt a picit kell egyenesben korrigálni a kormánnyal. Ez a baj itt, hogy nem egyenesen mész és ezért hol a padkához hol a felezővonalhoz kerülsz közelebb, aztán túlkormányzod a kocsit, és máris a másiknál van. Finom kormánymozdulatok és laza kormányfogás.

2016. jún. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!