Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az automata váltós autó...

Az automata váltós autó gyorsabb mint a manuálisan váltanánk?

Figyelt kérdés
Pl versenyzeskor az automata váltos auto nyerne?

2016. jún. 12. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
A modern automata váltóval szerelt autók már jobbak, mint a kézi váltósok, azonos típusnál le is hagyná. Ettől függetlenül nekem még mindig jobban tetszik a kézi váltós.
2016. jún. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

azonos típusú autó eleinte jobban gyorsul automatában, de aztán jobb a kézis..


egyébként nem ésszerű összehasonlítani, semmi értelme...az automata kényelmi szolgáltatás, a kézi meg praktikusabb, talán egyszerűbb..

versenyzéskor nem az automata nyerne, mert a szlip miatt gyárilag nem azonos a végsebessége a kézivel.


automatával járok huszonöt éve, nem látom értelmét versenyezni még azonos márkával sem..


én a kényelme miatt szeretem az automatát...verhetetlen.

2016. jún. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kb 2000-től szinte minden komolyabb gyártó már olyan automatákat adott ki, ami szempillantás alatt vált, és a gyorsulása is legalább olyan jó, ha nem jobb, mint a kéziváltósnak.

Kéziváltóssal is lehet nagyon gyorsnak lenni, ha ügyes a sofőr, de ez nagy kihívás, és legyünk őszinték, a legtöbben nyugisan toljuk be fokozatba a kart, sokszor még akkor is, mikor sietni kéne. Az automata pedig mindig gyors, nem hibázik. Engem meggyőzött végképp, pedig én is szkeptikus voltam. Ma már ott tartunk, hogy az új autóknak a hivatalos gyorsulási adata jobb, mint a kéziváltósnak, sőt, még a fogyasztása is kisebb.

2016. jún. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A régi automaták sokkal lassabbak voltak, föl se pörögtek rendesen. Ahogy előttem írták, kb 2000-től fordult a kocka.
2016. jún. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Inkább 2010 után van értelmes automata ami vált is ahogy kell és úgy ahogy.


Én például egy volvo d5 automatát vezettem, ott azért lehet érezni azt amikor vált, de egy új 320d ben semmit és gyorsan is vált, egy mai merciben a 9sebesség váltó is gyors csak idő kell neki míg kitalálja hogy hová kéne kapcsolni.

2016. jún. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tóth Tibor(magor) válasza:

az autómata a beállított fordulatszámon tartja a mozort.Mindig ugyan annál a fordulatnál vált fel és szint úgy a beállítottnál vissza.Versenyen viszont van hogy lassításhoz előbb kell vissza váltani,vagyis magasabb fordulaton,stb.tehát ott az autómata váltó nem előnyös.

Közúton viszont nagyon nagyon praktikus.

2016. jún. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A régi automata is kényelmes és sokan nem tudják de állítható hogy mikor váltson. Ha eléri az üzemi hőfokot az olaj legfeljebb a hangon venni észre a váltást legalábbis a Mercik ezt tudják meg általában az amerikai nagyköbösek. Persze egy mai sokkal konfortosabb és gyorsabb ,tényleg jobb. Ja és még ott a vario szerkezetű váltó ami már vagy 50 éves ha nem több. Az is sokkal gyorsabb mint a kézi és bőven 2000 előtti. Legfeljebb a tartósságával lehettek gondok. pl.multitronic-olajos, robogók-röpsúlyos - váltószerkezettel
2016. jún. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!