Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.4-es motor 6 sebességes...

1.4-es motor 6 sebességes váltóval?

Figyelt kérdés

Fiat Puntot szeretnék venni a 2. generációból... Nézegetem már régóta a hirdetéseket és felfigyeltem a "Sporting" kivitelre. Ami 95LE és 6 sebességes manuális váltós.


Kérdésem az lenne, hogy egy 1.4-es autónál mi értelme van a 6. sebességnek? Mert nyomaték szinte 0, jó 95LE, de nem hiszem hogy 6.-ba olyan nagy sebesség változtatásokra képes lenne a gép....

Arra tippelek hogy pályán ha stabil 130-at mész, akkor be tudod rakni 6.-ba és akkor nem pörög 4000-et a motor, hanem csak 3500-at?! :)


2010. ápr. 12. 16:16
 1/8 A kérdező kommentje:

Csak azt nem értem hogy miért csak a "Sporting" kivitelnél van 6 sebességes váltó?! Mert gondolom fogyasztás szemszögből is jobb ha pályán 6.-ba megy az ember.


Vagy lehet azért mert a "Sporting"-nak a kipufogója hangosabb és akkor ha kisebb fordulaton van a motor akkor kevésbé zavaró nagyobb sebességnél?



Nem tudom egy 1.4-esnél mennyivel esik vissza a fordulat mondjuk 130-nál?! Mert ha jól tudom egy ilyen kis köbcentisnél olyan 4000 körül pörög a motor 130-as tempónál.

2010. ápr. 12. 16:19
 2/8 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzá tennék hogy a régebbi csíklámpás kivitelnél 1.2 16V-s motorhoz (80LE) is volt 6 sebességes váltó a sporting kivitelnél..
2010. ápr. 12. 16:24
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem 3500-at hanem 2500-at.Mi Audi A6 2,5 TDi-vel próbáltuk.5-ösben 8,7 fogyasztás 130-nál hatosban ugyanilyen sebeséggel 6,9 .A Sporting meg csak egy felszereltség.Ne gondolj bármire ami különleges.A Sporting egy felszereltség (mert minek tegyenek a fapadosba 6-ost ha van 5-ös is raktáron) .
2010. ápr. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Jó Audi az más... ez egy 1.2-es vagy 1.4-es benzines, nem dízel!

A Sporting nem csak felszereltség, hanem kivitel, erősebb mint a sima Punto és optikailag is más...

2010. ápr. 12. 17:57
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Puntot ne vegyél csak a gond lesz vele.


Német vagy Japán autó

Merci BMW Toyota..

2010. ápr. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
33%
toyotát ne vegyél csak gond lesz vele.
2010. ápr. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi ez a sok barom válasz? Egyrészről OFF, másrészről rossz tanács! Aláírom, hogy a Corsát megnézheted, de lehet, hogy nekem is inkább Punto kéne! (Aki azt írta, hogy Toyotát ne az meg egy fäsz)

-

-

Azért jó egyébként a 6-os váltó, mert így kisebb fordulatszámeséssel lehet váltani, ami azért jó, mert a kis nyomatékú motor folyton magasabb fordulaton üzemelhet, amitól érzetre erősebb, és gyorsabb lesz, és még a fogyasztáson is csökkent, hiszen alacsonyabb fordulaton pöröghet, például 130-nál teszemazt pörög 4000-ret 5-ösben, 6-osban meg 3500-at, akkor kevesebb fogyaszt (logikus...), és ha gyorsítani kell, akkor 5-ösben lassabb lesz a kocsi, még 6osból visszagangolhatsz egy rövidebb 5-ödik fokozatba!

2010. ápr. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, végre egy normális válasz :)
2010. ápr. 15. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!