Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezérműszíj csere kapcsán...

Vezérműszíj csere kapcsán szükségem lenne segítségre, valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Megtörtént a csere össze is raktam a kocsit de a szíj feszítésénél elakadtam.A vízpumpa forgatásával előfeszítek de közben a feszítő görgővel mit kell csinálni?(neten annyit találtam hogy feszítőgörgőt előfeszítve visszaraktuk...)Mi az hogy előfeszítve?Ez a rész nem tiszta.

A másik probléma, hogy ha a feszítőgörgőt meghúzom akkor az már nem képes mozogni.Autószerelők szerint annak a legerősebb húzás után is mozognia kéne.A régi mozog is de az új megszorul, míg kicsit nem engedek a csavaron.Ezzel a problémával találkozott már valaki?

A válaszokat előre is köszönöm!

A kocsi egyébként Daewoo lanos 1,5 8szelep


2010. ápr. 12. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Annyit látok, hogy a feszítőn kell lennie 2 lyuknak amibe egy 4,5-es csapot dugva előfeszített állapotban marad.

Ebben az állapotában kell felszerelni,maaf előfeszíteni a vízpumpával, úgy, hogy minden jelen legyen.

Ha kész ki kell húzni a rögzítőstiftet a feszítőből és ellenőrizni a motor párszori körbeforgatásával, hogy egybeesnek a jelek( nem rontottál e el valamit).


Hogy érted, hogy meghuzás után nem mozog?

NEm forog, vagy az automata feszítés nem mükődik ?

2010. ápr. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ha kihúzom a rögzítőstiftet akkor meg sem mozdul.Holott ha beszerelés előtt kézzel összenyomom akkor elengedés után visszatolja a rugó a kiindulási állapotba.


Ha jól csinálom akkor forognia is kell a fent említett mozgáson kívül nem?Tehát mindkétféleképpen mozognia.Persze a forgást csak a szíjjal érintkező részére értem.

2010. ápr. 12. 18:10
 3/8 anonim ***** válasza:

Így van, forognia kell, és rugó ellenében feszítené a szíjat.

Nem maradt ki távtartó esetleg?

Látni kéne mitől szorul meg.

2010. ápr. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Most még1X nekiugrok megnézem amiket ma neten találtam, meg amiket te is mondtál.Aztán estefelé még írok 8 körül.

Köszi hogy foglalkozol a kérdésemmel!

2010. ápr. 12. 18:25
 5/8 A kérdező kommentje:
Na nem láttam semmit ami miatt megszorulhatna.Egyszerűen ha meghúzom a csavart, akkor nem is forog és a feszítés sem történik meg.Ha úgy állítanám be, hogy megfeszítse de a rugó ne mozogjon akkor jó lenne?A forgás hiánya csaknem akkora gond mert csúszik rajta a szíj simán.
2010. ápr. 13. 14:46
 6/8 anonim ***** válasza:

ÖÖ, ugye az utolsót nem komolyan írtad ?

Kb 20 kilómétert tennél meg, mielőtt elfogyna a szíj és törne minden..

HA végképp nem jutsz vele semmire akkor marad a szerelő.

2010. ápr. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Na megoldódott.A szerelő haverom mondta, hogy lazítsak kicsit a cuccon, amíg mozog.Nem fog leesni.Ezek az újak már sajna ilyenek.Persze nem gyári alkatrész :S.

Köszi a segítséget.

2010. ápr. 17. 19:47
 8/8 anonim ***** válasza:
Motorfelújítás megvolt? :)
2021. márc. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!