Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért merül le az akku a Bmw...

Miért merül le az akku a Bmw ben? Van egy Bmw 320d e46 os 2004 es kombim. ( a nagy navis kivitel )

Figyelt kérdés
Ha megyek valahova és bekapcsolom a rádiót, és pl beteszek egy cd t és hallgatom a zenét, hazaérek leállítom a kocsit és másnap már nem tudom beindítani, mert lemerült az akku. Ezt csak akkor csinálja ha használom a rádiót. Szerintetek ha leállítás előtt kikapcsolom a rádiót, és úgy állítom le az autót akkor nem fogja leszívni az akkut? Vagy mi lehet a baj?
2016. jún. 16. 22:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Generátorral mi a helyzet?
2016. jún. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Meg kellene nézni, hogy van-e rendes töltés.

Multiméterrel, esetleg a rejtett menüben:

http://www.youtube.com/watch?v=twM7NchxjXI&t=1m30s

Ha tölt, akkor a generátor rendben.

Következzen az akku... Bármelyik elektromos tud az akkuval terheléses tesztet végezni, ami árulkodik az állapotáról. Ha esetleg az is jó lenne, akkor keress BMW specifikus műhelyt, ahol rá tudnak nézni.

Ha a rádióval látsz összefüggést akkor az ASK unit is lehet ludas.

2016. jún. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
egyszerű dolog...multimétert allitsd volt meresre 20V tureshatarral. Tedd az akksira. Akksi allapotatol fuggoen 12.4- 13.00 kozott kell merned nyugalmi allapotban (min 20perc leallitas utan). Egy modern akku, 12.4V-nal mar csak 70%-os...na, inditsd ela kocsit,most szépen megemelkedik az ertek jellemzoen 13 fole...visszatoltes akkor ok, ha alapjaraton 13.2-14 korul mersz...kapcsold be a radiot...ha leesik eszrevehetoen a feszultseg, akkor tuti h a radio kornyeken lesz vmi gebasz. Onnan egyszerubb hibat keresni ha kizarod ezzel a generatort, fesszabot stb. :))
2016. jún. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Amúgy zsír új akku van benne, mert először azt hittem hogy annak van baja, aztán vettem másikat bele. De utána is ezt csinálta. Akkor lehet hogy generátor, vagy rádió?
2016. jún. 17. 09:07
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem generátor. Aksi lemerülés hátterében mindig ez áll. Nem megy, egyik napról, a másikra tönkre.
2016. jún. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De lehet, csak el szakadt a bordás szíj, és nem forog a generátor.
2016. jún. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm, akkor megnézem a generátort, lehet hogy tényleg az a ludas
2016. jún. 17. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!