Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért használnak szintetikus...

Miért használnak szintetikus 2T olajat Simsonba?

Figyelt kérdés

sokan dicsérik, de Simson korában csak ásványi volt, szóval nem értem miért lenne jobb a szintetikus, sokan mondják hogy más tőle a hangja, meg teljesítményre is, de szerintem kamu


elmagyaráznátok, hogy miért lenne jobb a szintetikus?


Én Hunoil Mix 2T használok, ásványi, API TC besorolás, miközben az Arol 2T csak API TB


2016. jún. 18. 22:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%

Akkor rajtad már a trigonometria sem segít. :)

(Csak viccvolt, tudom gyenge)


Én ugyan sosem tanultam tribológiát, de azt tudom (tapasztalatból), h 2T esetében nem kis különbség van ásványi és szintetikus olaj között.

Csendesebb járás, kisebb súrlódási veszteség, jobb fogyasztás, kisebb kopás.

De h te máshogy látod, ezen nem fogunk bírkózni.

2016. jún. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

Kétütemű MTD fűkaszát tavaly MOL Garden 2T-vel használtam. Idén véletlenül (tudatlanságból) MOL Arol 2T-t vettem hozzá, és ezt használtam kb. 3 üzemórán keresztül.

Nem vettem észre különbséget, csak ugyanannyira volt füst/büdös, mint tavaly. Mindenesetre átállok a megfelelő olajra.

2016. jún. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
0%
Hahh pont a kisgép szerelő állítja hogy elváráson felüliek az ásványi olajok, miközben az okozza a legtöbb problémát náluk Lerakódik a koksz majd a vákum szakaszba érve beszippantja a "széndarabokat" amiket felkapva széttöri a dugattyút Gratulálok Eszesjóska ez okos volt ) A másik meg az hogy a kokszlerakódás az égéstérben és a dugattyútetőn teljesítmény romboló, és túlhevülést okoz, ami garantált hogy létrejön az ásványi olajok zöme hatására (kivéve castrol motul stihl stb)
2019. szept. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!