Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehet valaki egy autó...

Hogyan lehet valaki egy autó üzembentartója?

Figyelt kérdés
Nekiadtam tesómnak az autómat és nem iratná a nevére,csak üzemben tartója lenne. Ennek mi a menete és mennyivel olcsóbb, mint ha a nevére iratná?
2016. jún. 20. 03:31
 1/7 A kérdező kommentje:
Egy 1.4-es 60 lovas Corsáról vam szó, ami nekem is első autóm volt és neki is az lesz.
2016. jún. 20. 03:32
 2/7 anonim ***** válasza:

Írtok egy üzembentartói szerződést, elsétáltok az okmányirodába, és bejegyeztetitek. Ne valami sajtpapírt, hanem hivatalos szerződést írjatok, a neten találsz eleget, vagy veszel a papírboltban.

Tudomásom szerint csak az egyenesági rokonok között ingyenes, egyébként a szerzési illeték felét kell fizetni, és a forgalmi engedélyt, eredetiség vizsgálat nem kell.

2016. jún. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Persze, ahogy azt előttem is írták!

De tudod ugye, hogy ebben az esetben papiron te maradsz a tulajdonos, és mint ilyen, akkor a különböző adók befizetéséért elsősorban te maradsz a felelős!!!

2016. jún. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tudom persze, de azért ez testvérek között nem fog problémát okozni.
2016. jún. 20. 11:12
 5/7 anonim ***** válasza:

"De tudod ugye, hogy ebben az esetben papiron te maradsz a tulajdonos, és mint ilyen, akkor a különböző adók befizetéséért elsősorban te maradsz a felelős!!!"


Ez így ebben a formában nem igaz!

Nem csak papíron de ténylegesen is ő marad a tulajdonos, sőt egyoldalúan visszavonhatja az üzembentartót és más jelölhet ki.

Egyetlen adó van a teljesítményadó (lánykori nevén súlyadó), azt az adott évben mindig az fizeti, aki január 1.-én az üzembentartó volt, még az autó elidegenítésekor is! Ha most bejegyeztet üzembentartót, akkor az idén még ő (aki tulajdonos és üzembentartó egy személyben) , jövőre már a tesója kapja a csekket az önkormányzattól.

2016. jún. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Nekiadtam tesómnak az autómat és nem iratná a nevére,csak üzemben tartója lenne."


Neki adta!!!... csak nem íratják a nevére... ez esetben gyakorlatilag mint a sajátjával rendelkezik, csak éppen papíron nem ő a tulajdonos...

2016. jún. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Akár a nevére is vehetné, de teljesen felesleges szerinte is meg szerintem is, mert igazából így is meg úgy is fizet mindent utána, meg ugyan úgy használja csak így állambácsi nem tudja lehúzni. Nekem meg úgysem kell, van még másik kettő.

Köszönöm az információt.

2016. jún. 20. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!