Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Passat miért számít sáttuszs...

A Passat miért számít sáttuszsimbólumnak Magyarországon?

Figyelt kérdés

Egy Audi A6, Merci E, érthető, hogy státuszszimbólum, ezek drága prémiumok.


Na, de a Passat miért?

Egy sima középkategóriás autó, amit nem is egy prémiummárka csinál.


Egy Accordra,Avensisre,Citro C5-ra csak annyit mondanak az emberek, hogy "hm, szép autó".


Egy Passatnál, meg azt, hogy "hú Passattal jár, sok pénze lehet".

Sokan ezért is vesznek Passatot, mert Magyarországon jómódúnak hat.


De, mitől jobb, mint a japán vagy francia konkurensek?

Szebbnek nem szebb, nem is modernabb, megbízhatóság sem olyan már, mint régen.



2016. jún. 21. 07:31
1 2
 1/12 anonim válasza:
70%
Csak a parasztok állítják ezt. Elkap a hányinger ha meglátok egyet. Mindegyik úgy ül benne mintha valami ferrari lenne. És úgy is közlekednek mint egy suttyó. Kaki-szemét autó.
2016. jún. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mert Passatot ugyanúgy nem tudja megevnni az átlag Magyar mint az A6-ot, úgyhogy inentől kezdve tökmindegy hogy egy 10 milliós autóról álmodozunk vagy egy 20 milliósról, legfeljebb a 10-est nem érezzük annyira távolinak.

Aki ma új Passatot tud venni, az a hazai viszonyok között egyértelműen jómódú. Más ez a dolog német szemszögből, mert ott sokkal magasabb az átlag életszínvonal, ott nem akkora "durranás" egy zsírúj Passat.

[link]

2016. jún. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
35%

A VW manapság már azonos szinten van az Audival, és nem értem, hogy sokan miért nézik le. Én előbb vennék egy Golfot, mint egy A3-mat.

Én is úgy vigyázok az autómra, mint egy Ferrarira, de nem menőzni akarok vele, csak szeretem, és szeretném jó állapotban megőrizni.

2016. jún. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Amúgy honnan veszed hogy státusszimbólum?

Egyébként meg unalmas, hogy írnak egy hülye cikket a totalcaron, aztán van min csámcsogni...

2016. jún. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Benn az emberekben hogy népautó, viszont egy érzést ad nekik hogy mégiscsak több mint egy Skoda vagy Suzuki, vagy egy Dacia.

Én most vettem autót, a Passatot élből zártam ki, főleg azt a korosztályt amit néztem, mert ha nem is minden második, de maradjunk abban hogy sok olyan jön velem szemben, ez nyilván azért van mert egy jó autó, főleg dízel motor(1.9 TDI az istene mindennek, a többi dízel(és másmilyen autó is) egy nagy sz@r)

Nem rossz autók, de túl vannak értékelve, messze nem tud annyit mind a konkurensei, és be is látják a Passatosok, hogy nem is olyan rossz a másik, de időnek kell eltelni.

2016. jún. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Azért egy új passat, főleg highline 10+ millió, bőven státuszszimbólum lehet. amiket felsoroltál azok nincsenek 10M-k se.
2016. jún. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát hogy kinek mi szép az szubjektív vélemény. Én nagy passatos vagyok a napokban vettem egy passat vii-es kombit 8millióért. Nekem az accord nem tetszik. Mondjuk a c5 már régen változtatott külsőt és én nem igazán ülnék be egy hosszú útra egy olyan c5-be amiben 300ezer van de ha passat lenne akkor simán mert ezek erre lettek kitalàlva de egy c5-nek is simán teljesítenie kellene jól ennyi kilométerrel. Most lehet mondani hogy bunkó passátos de ez a véleményem és lehet hogy elfogult vagyok. Az hogy "beteges" a kocsi az attól is függ hogy hogyan tartották és hogy milyen üzemanyagot raknak bele. Mondjuk nálunk sajnos a jobb nem éri el azt a szintet ami németeknél a rosszabb. A passátok igenis tartós autók. A franciák a nem megbízható autók. A renault az egyedüli ami frissíti az autóit a többi meg csak pár modellt.
2016. júl. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Jó a passat, de messze nem a legjobb. Itthon státusszimbólum, nyugaton sima hétköznapi autó. Kényelemre egy francia autó odaveri, vezetésre egy Alfa 159 szintén lenyomja, de ezeknek is vannak hibái, csupán egy-egy szempont alapján jobbak mint a másik.
2016. júl. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy(2009) c5-öm és nekem abban a hátan megfájdult. Most(2014) b7-es passat-om van ebben soha nem fájdul meg.

Az olasz kocsikról meg negatív a véleményem.

2016. júl. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
#9-es vagyok. Hamarabb veszek passat-ot mint a6-ot.
2016. júl. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!