Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson gyári 50ccm henger...

Solyom123 kérdése:

Simson gyári 50ccm henger jobb, mint az után gyártott 60ccm-es?

Figyelt kérdés

Ismerősömnek van egy gyári bontatlan blokkos s51 es blokkja. Értelem szerűen a henger is alap méretes 50es!

Na az ő motorja jobban megy,mind gyorsulásra és vég sebességre is,mint az én fel újított 60as hengeres (után gyártott).

Na ez,hogy lehet?



2016. jún. 23. 21:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Száz dolog miatt lehet. Soroljam?
2016. jún. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hallgatom!
2016. jún. 23. 22:31
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Röviden, egy párat. Nem tudom, hogy a te motorod miből áll, ezért ekkora a lista.


Függ,


- a lánckerék áttételétől

- a váltó áttételétől

- testsúlytól

- légellenállástól (fekvő vagy ülő helyzet)

- terepviszonyoktól

- gumiabroncs levegőnyomásától, továbbá a szélessége is számít

- kerékcsapágyak állapotától (szorul -e a kerék)

- a használt 2T olajtól, ezenfelül tartalmazott -e bármilyen égést segítő adalékot

- kipufogó (ez egy óriási témakör, rezonátor, gyári, herélt, dugult -e, gagyirezó, stb)

- a vezető gyakorlottságától

- karburátor beállításától (fúvókák mérete, karburátor pontos típusa, "súbertű" állása...)

- szívócsonk nagyságától

- hengerfejtől (égéstér nagysága, volt -e sík lapoltatva, vagy csak leszedve belőle)

- gyújtástól (órákat lehetne erről is beszélni)

- a hengertől is (felömlők száma, nagysága, reszelés milyensége...)

- dugattyú, gyűrűk állapotától

- a motor összsúlyától


És még egy tucat más dologtól. Nem tudom mennyi idős lehetsz, ha tippelnem kellene, maximum 16.

2016. jún. 24. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Jól van értem én,hogy mit mondasz mert ez mind szép és jó.

Az ő motorja amint írtam,teljes mértékben gyári,alap méretes hengerrel.

Se rezonátor kipufogó,és semmi tuning!

Az én motorom viszont frissen újított SKF csapágyakkal szerelt,és vadonatúj után gyártott 60-as hengerrel szerelt,amihez 75-ös fúvókát használok!

Lánckerekem 15-ös!

Amire konkrétan kiváncsi voltam az az volt,hogy a gyári és az után gyártott henger között lehet-e olyan különbség,hogy az utángyártott henger felömlő,szívótorok kialakítás és stb esetleg el térhet e egy két század milivel és ezért talán lomhább.

Volt egy gyári alap méretes hengerem meg furattam a 41-es dugóhoz!

Hát érezhető különbség van a gyári és a 8900ft-os után gyártott hengerhez képest.

És 21 éves leszek.

2016. jún. 24. 08:31
 5/15 anonim ***** válasza:
Könnyen lehet, mert elég silány minőségű hengerek is vannak a piacon, meg az is lehet hogy túl szoros a henger-dugó illesztésed, és/vagy szakszerűtlenül lett összerakva a blokkod és szorul benne valamelyik tengely.
2016. jún. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az u.gy. hengereknek az öntvénye nagyon durva a csatornákban, tehát az áramlás rosszabb egy gyári hengerhez képest. Én azzal kezdtem hogy tűreszelővel meg smirglivel megigazgattam rücsköket.
2016. jún. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

A blokk teljesen szakszerűen,kifejezetten simson blokk cél szerszámokkal lett össze rakva!

A gyári frissen fúrt hengerrel,érezhetően más lett a teljesítmény is,és a hengerben sem ciripel most semmi!

Idáig az összes után gyári hengerem ciripelt,tehettem és cserélhettem benne bármit,akkor is csörgött valami benne.

Most teljesen jó minden!

2016. jún. 24. 10:12
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Fa sza, van egy hibátlanul összerakott 60-asod ami nem megy úgy se mint egy 50-es. Értem.
2016. jún. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ha végig olvasnád,akkor észre vetted volna,hogy egy gyári frissen fúrt hengerre cseréltem le az után gyártottat és most oké minden.
2016. jún. 24. 11:24
 10/15 anonim ***** válasza:

Mérj egy sűrítési végnyomást, és jó lenne tudni, hogy mennyire szorulnak a dolgok a blokkban.

A haverod Simsonjának milyenek az áttételei? (lánckerék, váltó). Továbbá a tiednek. Nem elegendő információ, hogy 15-ös.

2016. jún. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!