Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 335d-ben mennyire megbízható...

335d-ben mennyire megbízható a váltó?

Figyelt kérdés

Dízelpárti vagyok, kézi váltóval nem szerelték/szerelik ezt a típust. E91-92-es széria érdekelne.

Mennyire megbízható az automata?


Kézi módban nem egyértelműek nekem ezek a váltók. Ha megyek 4-ben és visszaváltok 2-be, majd meg kell állnom hirtelen akkor hogy történik?

Visszavált a kocsi D-be?


335i-t 6-os kézivel lehet kapni, bár benzinesben nem nagyon gondolkodtam.



2016. jún. 26. 16:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Berakod D-be, gázzal gyorsít, fékkel lassít, az automata meg kapcsolja a megfelelő sebességet.

A kézzel kapcsolgatás lehetősége félmegoldás, azt az illúziót kelti, hogy kényed-kedved szerint te váltasz, pedig nem - az automatika nem enged váltani csak a fordulatszámhoz megfelelő fokozatba, 4-ből nem enged azonnal 2-be váltani 4 - 3 - 2.

Gáz elvétellel, ha szükséges fékezéssel lassítasz, az automata váltó meg kapcsolja a megfelelő sebességet

2016. jún. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!


Lehet, inkább benzines irányba megyek el.

2016. jún. 26. 16:35
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzékeli ill. szükségesnek ítéli akkor visszavált akár 3 fokozatot is azonnal.

Kézzel nem leszel olyan gyors soha mint az automata. Ha tudsz egy kormányfülest venni, azzal bele tudsz nyúlni a váltásokba, igaz az is, hogy maga a váltó nem hagyja hogy hülyeséget csinálj, és szétforgasd a motort (pl. 120-nál nem tudod visszarakni 1-be).

Az automatának hátránya inkább, hogy 200-300 ezer közt hajlamos megadni magát, és a javítások 500e-1 milla közt is belekerülhet.

2016. jún. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Értem, biztos valakinek bejön ez a technika. Most, hogy megvilágosítottatok, rájöttem nekem nincs szükségem erre.

Jobb, ha nem kísértem a sorsot az anyagi vonzatát nézve.


335i lehet ésszerűbb választás lenne, hiába nagyobb a fogyasztás.

2016. jún. 27. 10:09
 5/9 anonim ***** válasza:
Majd ha egyszer kipróbálasz egy automatát, akkor is mondd el a véleményed róla kérdező :)
2016. jún. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt szerencsém automatát vezetni E60 525i és hát, valakinek bejön valakinek nem, nekem például nem, nem élmény a vezetés úgy szerintem, nem nyújtja ugyan azt ezt nem lehet leírni ez egy életérzés amit az automata váltós kedvelők nem éreznek és nem is fogják érteni. Sokkal jobban jársz ha inkább 335i-t veszel benzinest 6 sebességes kézi váltóval egy igazi élményautó lesz úgy, és annyival nem is fogyaszt majd többet mivel elég ereje van nem kell forgatni sokat, akkor a fogyasztás sem lesz drasztikus.
2016. jún. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Emlékszem, mikor tanultam vezetni, nemigazán mentek a dolgok. Vágytam minden áron az automatára, de a jogsi végére már elmúlt ez a gondolat.

335d-ben is a kézi mód érdekelt, automata számomra több okból is felejtős.

2016. jún. 28. 12:01
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor felejtsd el, nem gond, de fölösleges volt a kérdés kiírása :-)
2016. jún. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kézi részét másképp képzeltem el. Valóban, igazad van.
2016. jún. 28. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!