Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A számítógép nélküli régi...

A számítógép nélküli régi dízel autóknál hogy lehet növeli a lóerőket?

Figyelt kérdés
Eddig azt hittem csak komputerrel szerelt autókat lehet chippeltetni, de ma úgy elhúzott mellettem a lámpánál egy régi dízel Golf,hogy igazán kíváncsi lettem, hogy csinálják?Mert az nem 60-80 ló volt, mivel az én kocsim 101 ló, és siettem, így én is kilőttem, de a Golfnak csak a farát láttam (nem mintha gyorsulni akartam volna, de bámulatosan nagyot ment)
2016. júl. 1. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem csak a loeroktol fugg a gyorsulas. Remelem ezt tudod.
2016. júl. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés.
2016. júl. 1. 16:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem a kérdés volt hanem az igazság :)

Azért ment valszeg el ,mert TDI volt jó eséllyel,(turbo dizel),a régi (2es) golf-nak fura módon a gyári dugók,karok,hengerfej ,szelepek,főtengő és egyebek bírták a 40%-os turbónyomás emelést...,mindenféle átalakítás nélkül.

Valszeg csak ennyi,hogy emelték a nyomást.

De az áttéttől is függ,hogy mi hogy...

Az nem végsebességre volt kilőve,hanem rövidváltós gép alapból,mai autók inkább azért gyorsuljon is de azért ne is csak 160 legyen a vége alapon lövik be...

2016. júl. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vagy lehet egy húzott 1.9tdi-t belepakoltak ami könnyen elképzelhető és így is csak 900-1000kg és 150-200ló.
2016. júl. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jó lenne tudni milyen Golf is volt az, kettesből csak előkamrás adagolós 1.6-os turbós a legbivalyabb, bár azt is fel lehet dobni nagyobb turbónyomással az egekbe, hozzáadagoltatni a több gázolajat, esetleg adagoló, porlasztócsere és már egy házisárkány is lesz belőle, ha még kicsit súly is van leszedve meg főleg leugorja a kocsidat. Normális, nem egy gyári volt gondolhatod.


Ha későbbi Golf, abba meg már jöttek közvetlen befecskendezésű TDI-k, nagyobb motorral, közös nyomócsöves rendszerrel, azok alapból is mennek már tuning nélkül is. Ha húzva vannak pláne.

2016. júl. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!