Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » FSI TSI TFSI között mi a...

FSI TSI TFSI között mi a különbség?

Figyelt kérdés

Az FSI lenne a közvetlen benzinbefecskendezés, a TSI a turbós benzines, a TFSI meg a turbós közvetlen befecskendezős benzines? És akkor az FSI csak szívó?

Akkor a TSI az még szívószelep elé fecskendez? És melyikbe van pluszba kompresszor építve?


2016. júl. 3. 17:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Uuu... Ez nem ilyen egyszerű... Nem is bonyolult.

Fsi- közvetlen befecskendendezű váltakozó szelepvezérlésű turbo nélkűl.

TFSI ugyanez csak turbóval az Audinál. Vagy 3,0Tfsi esetében kompresszor a turbo helyett.

Wv, seat skoda esetében Tsi megnevezés = TFSI.

2016. júl. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Oh. Akkor olyan nincs is amiben kompresszor és turbó is van egyszerre?
2016. júl. 3. 18:23
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Én nem tudok olyanról, amiben van turbó meg kompresszor is. Egyébként a megnevezés nem is utal erre, hiszen a turbósok, és a kompresszorosok jelölése is ugyanúgy TSI vagy TFSI.
2016. júl. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt a képet láttam róla TSI névvel, de most hogy kicsit utána néztem ha jól veszem ki a szövegekből ez csak tesztmotor lehetett vagy mi, nem tudom.

2016. júl. 3. 19:07
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Van 1.4TSI ami turbo+kompresszoros, bár nem túl ajánlott kategória. A 160lovas verzió az.
2016. júl. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Aki azerint nem hasznos a válaszom, indokoljon!
2016. júl. 4. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Pedig én felfele nyomtam. Mindegy ne foglalkozz vele, engem is lehúznak teljesen normális, átlagos kommenteknél is, nem is foglalkozom a százalékkal, mert nem mutat meg semmit. És sok másoknál is látom, hogy normális válaszokat lenulláznak. Ez egy ilyen oldal...
2016. júl. 4. 18:07
 8/11 Blacklovag válasza:
melyiekt vettél végülis tfsi vagy fsi -it azzon gondolkodok a6 ban melyik lenne jó :) köszi elöre is
2017. aug. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Apple manager válasza:
Melyik a hengerenkénti befecskendezés? Gazositas miatt kérdem.
2017. aug. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Neken 1.4 TSI passat van 160le Alul kompresszor felul turbó :)
2018. máj. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!