Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit nyom a latba egy...

Mennyit nyom a latba egy autóbalesetnél, ha a hátsó ülésen nem voltam bekötve? Kártérités esetén?!

Figyelt kérdés

Életveszélyes állapotba kerűltem, több napot voltam intenziven és több csontom is eltörött (szerencsére jól vagyok, de lesz szépséghibai visszamaradottságom). A szüleimnek már igy is rengetek pénzbe és idegeskedésbe kerűlt az egész dolog és nem lenne rossz legalább azt a pénzt visszakapni ami erre ment.

Én most csak a birósági kártéritési igényre gondolok, mert nyilván a biztositó (az autó ahogy biztositva van) is fog fizetni, de az messze nem annyit amennyibe ez az egész kerűlt. Meg azt persze nem veszi figyelembe, hogy én mennyit szenvedtem.


Ami még fontos, hogy nem másik autóval ütköztünk, hanem a soffőr volt felelőtlen. Beismerte a bűnösségét.



2016. júl. 4. 13:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ne várj el sok mindent. Ha a sofőr volt a hibás, pl. belement az árokba, te nem voltál bekötve, az a Te hibád is. Egy ügyvéd azonnal kimenti.
2016. júl. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Értem, de mondjuk időm se volt bekötni magam mivel az autóba való beszállástol körűlbelöl 30 mpre történt a maleset. Azt meg nyilván nem kell mondanom, hogy addig is mennyivel ment.
2016. júl. 4. 18:16
 3/14 anonim ***** válasza:

30 mp alatt hogy nem sikerült bekötni az övet?

Miért ültél be mögé? Gondolom tudtad, hogy vezet

2016. júl. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Tedd a szivedre a kezed és mond, hogy te amikor beülsz egy barátod mellé az autóba a hátsó ülésre MINDIG bekötöd magad.

Lehet ha bekötöm magam akkor nem törénik ekkora baj,de azt csak feltételezni lehet. Viszont ha ő nem csinál balesetet akkor BIZTOS nem törénik semmi velem.

2016. júl. 4. 20:06
 5/14 anonim ***** válasza:

Én a szívemre tettem a kezem, és igen, mindig bekötöm magam azonnal. Így tanultam meg.

A baleset okozása meg lehetett véletlen is, gondolom nem direkt törte össze az autót.

Amúgy 100 szónak is egy a vége. Beperelni a saját haverod megteheted, de azonnal felmenti a leggagyibb ügyvéd is, mert súlyos pontban hibáztál. Illetve Ő nem direkt okozta.

Ezen kívül a biztosító nem igazán szeret fizetni, ha megtudja, hogy nem voltál bekötve, lehet onnan is számíthatsz egy szivatásra, hogy akkor semmi.

2016. júl. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

A végén még nekem kell fizeni.

Azt mindenki leszarja, hogy ha meghaltam volna akkor is hát vessek magamra. A söffőr nem jön ki szarul, mert hát ugye az nem számit, hogy több pontban is vétkezett a törvény ellen.

2016. júl. 4. 21:57
 7/14 anonim ***** válasza:

Igen ha beülök nyúlok az övért. Ennyi.

Nem kell neked ellenség ilyen haver mellet

2016. júl. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
"Nem kell neked ellenség ilyen haver mellet" Ezt nem értem.
2016. júl. 5. 00:12
 9/14 anonim ***** válasza:

Arra utal, hogy a saját haverjaid is majdnem kinyírnak...


Amúgy nekem is első az öv, mindig mindenhol, függetlenül attól, hogy ki mellé ülök be.


És amit írtak eddig is, a leggagyibb ügyvéd kimenti a haverod, mivel a biztonsági öv használata kötelező, melynek használatáért te felelsz.

2016. júl. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ha az anyósülés-ben ülök akkor nekem is az első az öv, de én hátúl ültem.

Arra sem emlékszem, hogy lett volna öv, de mondjuk nem mindegyik autóban van hátúl is öv (régebbi tipusok).

2016. júl. 5. 13:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!