Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új akkumulátort vettem, kell...

Új akkumulátort vettem, kell tölteni vagy mehet a kocsiba rögtön?

Figyelt kérdés
2016. júl. 6. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha fel van töltve mehet a kocsiba, ha nincs egyértelmű hogy nem hisz lemerült aksival hogy indítanád be??
2016. júl. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mérj egy kapocsfeszültséget, a teljesen feltöltött akku 12,7V- ot mutat.
2016. júl. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Új akkumlátort csak feltöltött álapotban lehet eladni.

Ha nincs feltöltve(illetve le van merülve akkor vidd vissza és garanciában kicserélik)


Vagyis rakd be a kocsiba és indíts:)

Egyébként az olom-sav akunak nagyon nem tesz jót ha le van merülve, olyankor szulfátosodik és zárlatossá válik.

Ugy hogy technikailag nem kivitelezhető a nem feltöltött új aksik kereskedelme.

Vagyis ha új aksit vettél annak töltöttnek kell lennie!

2016. júl. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én mikor vettem egy új akkut próbaképp rátettem a töltőre, kb. 80-90%-on lehetett, mert pár órát tudtam tölteni automata töltővel. Azóta ha veszek akksit mindig feltöltöm mielőtt berakom a kocsiba.

Havonta pár % az önkisülés, ha a boltba nem töltenek rá és ott áll mondjuk 3-6 hónapja, az nem kevés.

2016. júl. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

És ha 80-90%-on van a töltöttsége az mért baj? Ettől még vígan indítja az autót, 100%-ra pedig feltölti a generátor, ez a dolga. Az autóban használat alatt sem lesz mindig 100%-on a töltöttségi állapota.

Ha az új akku annyira le van merülve, hogy nem indul vele az autó, akkor vissza kell vinni, ez nem kérdés. De külön tölteni véleményem szerint felelsleges.

2016. júl. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!