Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Pénteken kaptam meg a jogsimat...

Pénteken kaptam meg a jogsimat, csak dízeles kocsit vezettem, holnap fogok benzinest, ráadásul városban mennyire más mint a benzin, főleg kuplungolás és a többi?

Figyelt kérdés
2016. júl. 10. 13:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem földrajzi hely kérdése, hogy miben más.

"Semmiben", ugyanúgy kell alapjában véve vezetni, azt kell belekalkulálni, hogy egy benzines autónak kisebb a nyomatéka, így könnyebb vele lefulladni induláskor. Illetve a benzines kicsit jobban kell pörgetni, ha haladni akarsz.

2016. júl. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Pandas74 ***** válasza:
Mivel a diesel motorok nyomateka nagyobb ,igy ha ahhoz szoktal ,valoban konnyebben lefullaszthatz egy benzinest az inudulaskor.Nehez megmondani mit csinalj maskepp ,mivel nem tudom hogy tanitottak,mindenesetre igaz ,hogy legnagyobb kulonbseget az elindulasnal tapasztalsz majd.Kicsivel tobb gazzal ,vagy finomabb kupplungkezelessel ,probalkozz.Menet kozben mar nem lesz nagy kulonbseg,az uj dieselekre mar nem jellemzo ,hogy sokkal lomhabbak lennenek ,azonos hengerurtartalmu benzinesekhez kepest.
2016. júl. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tehát lényegében a fogási ponton amikor mocorog jöhet a gáz ,csak tán picit több és finomabban kezdjem csúsztatni?
2016. júl. 10. 15:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Mivel a dízellel is gázzal indulunk,ezért ugyanúgy mint eddig.
2016. júl. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tegnap este egy 206-os peugeotot vezettem,hát míg a dízelnél ránézett az ember a gázra miközbe csúsztatta ennél azért picit több gáz és kicsit játszani kellett vele,hogy nem annyi volt,hogy fogási pont 100%-ra indul indul és kb már engedhettem is rá ahogy megmoccant ,itt azért picit tovább kellett tartani,de egész jó...
2016. júl. 11. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!