Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson túlszívta magát,...

Simson túlszívta magát, kuplung elment - lehet összefüggés?

Figyelt kérdés
Tökéletesen működött úgy egy hónapig. Tegnap elmentem vele Zamárdiba 4 faluval odébbról, odafelé elkezdte azt csinálni, hogy kettesből hármasba nem akart melegen felváltani, csak többszöri próbálkozásra. (Erről úgy bizonyosodtam meg, hogy megálltam útközben egy kútnál 20 percre, lehűlve a váltó jó volt amíg megint nem melegedett fel). Zamárdiba érve véletlenül úgy állítottam le, hogy a szivatóra ráhúztam, ott hagytam pár órára. Viszaértem, a motor nem nagyon indult, többször beköpte a gyertyát, nagy nehezen betoltam, de egész úton nehézkesen ment, nem bírta a nagyobb gázadást. Ha ez nem lenne elég, az út vége felé üresbe rakva fura, fémes, csörgő hangot adott ki a motor, ezt követően meghalt a kuplung. Nem teljesen, de alig fog. Mi mehetett tönkre? Most nem vagyok a motor közelében. Az eset iróniája, hogy egy hónapja a teljes váltószerkezet ki lett cserélve, mert egyáltalán nem vett sebességet. S51 blokkos, 4 sebességes.

2016. júl. 11. 16:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Ki lett cserélve, oké, de ki cserélte ki? Meg milyen minőségbe volt az az alkatrész? Nem mindegy. Most full szét kell kapni és totál átnézni, de olyannak aki szívből ért hozzá és úgy is tudja megcsinálni.
2016. júl. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nincs összefüggés. a kuplungod sajnos szétesett. pedig az ki van találva. valami nagyon kontár módra lett összegányolva. az örök darab, nem csinálhat ilyent.

persze előfordulhat a két églet..ha felvonóhajtómű olajat öntesz a blokkba, akkor nem akar váltani(sem)

a másik, ha valami full szint olajat tölt a blokkba a versenyző,(0w20,0w30,stb) akkor meg csúszik a kuplung, bármit is állít a hernyócsavaron..


therápia: szétszed, újra összerak, de már odafigyelve, indít, örül.


esetleg nagyobb egy mérettel a főfúvókád...vagy, tisztítani kellene a légszűrőt...vagy.. már nagyon szűk a kidörrentő..

2016. júl. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Egy ismerősöm cserélte ki. Cserélt benne olajat is, ért hozzá, szerintem jót kellett hogy tegyen bele. 20 éve szerel többek között Simsonokat, nem rossz a híre, persze nem lehet kizárni hogy elrontotta. Megjegyzem, ez a motor nekem negyedik éve van meg, anno magam hoztam rendbe amikor még volt erre időm, akkor két évig semmi baja nem volt, az utóbbi két évben viszont nem volt olyan két hónap amikor minden jó lett volna. Nem tudtok esetleg valami jó szerelőt a Balaton déli partján, lehetőleg Balatonszemes közelében? Nagyon nincs időm nekilátni a dolognak, na meg eltelt már két év mióta legutóbb hozzányúltam a motorhoz.
2016. júl. 12. 12:01
 4/4 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem mondani: a kidörrentő Varga Róbert által készíttetett darab (Vrezo, elég nagy neve van), tehát azzal nincsen baj. A henger ki lett fúratva 60 köbcentisre, gyújtás gyári megszakítós.
2016. júl. 12. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!