Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Téli gumival elindulni ilyenkor?

Téli gumival elindulni ilyenkor?

Figyelt kérdés

Tavaly télen használt téli gumikat vásároltunk az autóra, aztán a tavasz beköszöntével nem került sor rá, hogy lecseréljük. Időközben külföldön kaptam munkát, havi egyszer jöttem haza két-három napra, úgyhogy az autó épp csak be volt indítva és esetleg a közeli bevásárlóközpontig mentem vele. Most egy nagyobb útra készülünk, viszont nem tudom ha elindulhatunk-e a téli gumikkal. Egy hetes kirándulásért nem cserélném le, mert utána ugyanúgy nem használnám.


Van valami hátránya ha téli gumi van az autón? Mint írtam használt, tehát nincs akkora tapadása mint egy újnak.


2016. júl. 11. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Lehet vele menni persze, a hátránya akkor jön ki, ha baj van...

Tarts nagyobb követési távot, és lassabban menj a kanyarokban is.

Én sem használtam hónapokig a kocsit, ilyaen időben mentem vele egyet jópár éves téligumival, még amíg nem érkezett meg az új nyári... Nyomtam pár teszfékezést, háááát. Azt mondom legyél nagyon óvatos.

Fogyasztás is minimum +1 liter, de ilyen melegben lehet 1.5 is.

Én azért még egyszer meggondolnám biztos nem éri e meg átcserélni.

2016. júl. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Volt már, hogy júniusban cseréltem le... Nekem azt mondták életfogytos gépjárművesek, hogy jobban kopik, mint a nyári, ez az egyetlen differencia. Illetve utoljára a gumis is azt mondta, mikor arról beszéltünk, hogy vagy kibír még egy telet, de akkor nyárra már kell vennem nyárit, vagy nyáron elhasználom, és őszre veszek télit (meg tavasszal nyárit).

Persze, ezek mind szóban, független tanúk hiányában hangzottak el. :)

2016. júl. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Beviz Elek ***** válasza:

Attól függ milyen használt. Ha repedezett öreg, akkor nem eröltetném, de ha csak pár éves, nem lesz semmi bajod belőle. Jobban kopik és a tempósabb kanyarokban érzed ahogy nyúlik kicsit. Amíg nem taposod ki a lelkét a kocsinak, addig nem lesz bajod a télivel, nem kell lecserélni erre a kis időre.


Sokan csak télivel járnak és abból veszegetik az újakat.

2016. júl. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Semmi baj nem lesz, sőt, többet sem fog enni. Annyi, hogy jobban fog kopni, de ez is inkább az erősebb autókra jellemző. Ami fontos, hogy néhány métert nőhet a fékút nagy melegben a nyári gumihoz képest, valamint kanyarban jobban kúszik, tehát szerpentineken nem kell schumacherest játszani.
2016. júl. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Lehet téligumival autózni nyáron is.


Én egyszer egy teljes szezont végig nyomtam téli gumival.

Kanyarokban facán csikorognak a téli gumik mivel lágyabbak:)

Jobban is kopnak ilyankor.

De menni, és megállni simán lehet velük, normális autózás esetén.

2016. júl. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
jobb nyáron télivel mint télen nyárival....
2016. júl. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én nonstop téli gumival nyomom már a 4. éve. A fogyasztás ugyanannyi nekem, mint nyárival. Az újabb téliekkel már szinte észrevehetetlen a fogyasztás növekedés.

Én egyáltalán nem használok nyári gumit. Múltkor vártam egy parkolóban, végigsétáltam a sor mellett. A 20-25 kocsiból 3-4 téli gumin volt június végén.

2016. júl. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én már vagy 7 éve téligumit nyomatok fel csak. Annyit nem megyek vele, hogy cserélgessem, eleve pénzem se lenne rá. Egy telet végigszoptam a nyárigumival, de az tényleg szopás volt komolyan mondom. Akkor ment a fenébe is el és ahogy pénzem lett tavasszal megvettem a téliket. Azóta nem volt gondom télen.

Nyáron valóban ha nagy meleg van akkor kicsit lufisabb az érzet, de normális esetben az ember eleve nem pengeélen járva közlekedik, hogy ez gond legyen.

Aki sokat pályázik annak viszont nem érdemes ezzel bohóckodni, mert ott tényleg marha gyorsan lekopik, meg egy akkora tempónál történő vészfékezésnél gondok lehetnek.


Az biztos, ezerszer jobb egész évben télivel menni, mint egész évben nyárival. Ha a cserére nem telik. Szerencsére utóbbi években azt látom a környéken is, hogy fent figyel a téligumi ilyenkor is. Inkább ez, mint mikor télen van fent nyári és előttem-mögöttem keresztbe kasul csúszkálnak, meg árokba mennek.


Amit érdemes tudni, ha balesetet okozol vagy szenvedsz akkor figyelembe veszik, hogy nem az útviszonyoknak megfelelő gumi volt fent.

2016. júl. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát nekem most nemrég pályán elég hirtelen kellett vészfékeznem, mert egy jármű indokolatlanul lassan haladt előttem a külső sávban), és kikerülni pedig már nem tudtam (mivel előztek a belsőben), leállósáv pedig nem volt azon a szakaszon. Hát örülök, hogy nyári gumi volt a kocsimon és nem téli... Lehet akkor már nem tudnék írni...
2016. júl. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!