Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tuningolt autóknál mire jó...

Tuningolt autóknál mire jó hogy a motorháztető hátulsó oldalát megemelik?

Figyelt kérdés
nem tudok képet linkelni, élőben láttam. tehát a felkebb eső része magasabban van egy kicsit, és ott nem zár teljesen. ez nem káros az autóra nézve pl. esőben? miért csinálják? és hogy hívják a jelenséget?
2016. júl. 12. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs mire gondolsz, de gyanítom a kis púpra a nyílással. Az az intercooler helye általában, a turbó által felmelegített levegőt hűti le.


Meg még főleg amcsi izomautóknál szoktak ilyet csinálni, ott a baszadék nagy V8-nak kell a levegő hogy legyen hol beszívnia, a menetszél ahogy örvénylik pont bevágódik a résnél.

Esőtől nem lesz baja, belül el van vezetve a víz.

2016. júl. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

közben találtam róla egy képet mire gondolok:

[link]

2016. júl. 13. 07:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez egy sima felnyitott motorháztető. De az intercoolernek a púpja is megvan.
2016. júl. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
civicen elölről nyílik a motorháztető, és azon is láttam már ilyet. ez pont lehet hogy hátulról nyílik, csak ugyanúgy néz ki.
2016. júl. 13. 10:54
 5/5 anonim válasza:
Oké akkor egy kis áramlástan hogy megérsd ezt. A motorháztető alatt van egy motor amit alaposan megtuningoltak(több lóerő-->több hő) a motortér felett pedig ármalik a levegő.a légnyomáskülönbség azt fogja okozni hogy a motortér felett ármaló levegő kiszippantja a motortér alatt lévő forró levegőt. Nehány autónál gyárilag alkalmazznak ezen az elven alapuló "levegőztetőt pl.: evo IX.
2016. júl. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!