Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan lehet tudni, hogy mely...

Honnan lehet tudni, hogy mely dízel automata autókban van jelen kettőstömegű lendkerék?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, vannak egyes automata váltós autók, melyeknek nincs kéttömegű lendkerekük (pl. az 1.9 TDI -s Golf IV -nek - automatában). Kíváncsi lennék, hogy pl. a dízel automata E60 -as, E39 -es, vagy E46 -os BMW -ben jelen van-e ez a kéttömegű lendkerék, vagy ezek esetében is csak a manuális váltósokban található meg?
2016. júl. 13. 16:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezt sokszor még a szervizben is bontás után tudják,de van a melyik típus ,gyártmány és évjárat szerint beazonosítható.De ,ha alapjáraton le állítod,vagy váltáskor koppan ,akkor tuti,hogy van benne.
2016. júl. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

De az SMG automata is elég drága ha elromlik és úgy tudom, hogy ez is tartalmaz kettőstömegű lendkereket.

[link]

Úgy tudom, hogy a DSG váltóban is van kettőstömegű. Esetleg a régebbiekben nem lenne?

Amúgy ha az automatától elrettenve manuálisban kezdenél gondolkozni, ezeknél az autóknál sokan azt írják, hogy a manuális váltó felújítása is simán kitesz egy automata váltó cserét. Mármint azok írják ezt akiknek már volt ilyen problémájuk.

Egy korábbi kérdésben a válaszok között vannak tippek, hogy milyen autókat nézzél, ha szeretnéd kerülni ezt a drága alkatrészt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__634..

2016. júl. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
BMW esetén ha felmész a realoem.com -ra ott alvászszám vagy akárt típus évjárat alapján kitudod keresni az adott autót. Majd a kategóriáknál belépsz az "Engine"-be és legörget a "Flywheel"-hez ott látod milyen van konkrétan az autóban. Az autómaták esetén "Flywheel automatic". Kettős tömegű esetén ezt fogod látni: "Twin mass"
2018. júl. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!