Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyobb teljesítményt szeretné...

Nagyobb teljesítményt szeretnék elérni a simsonomnál. Ez így jó? Többi lent!

Figyelt kérdés

Van egy simsonom, és felszeretném egy kicsit tuningolni. Ezekre gondoltam:

60-as henger

Leovinci kipufogó

És egy 21mm amal karburátor

Meg talán esetleg valamilyen erősített vagy milyen hajtókar.

[link]


[link]


[link]


Így ezekre gondoltam. Ez így jó? Ha esetleg nem akkor írnátok egy más alkatrészeket amikkel nagyobb teljesítményt érhetek el? És ha esetleg jó akkor mire kell odafigyelnem az összerakásnál. Meg szerintem a hengerszetthez nem adnak hengerfejet, szóval arra amit fennt linekeltem, rámenne a gyári? Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. júl. 13. 21:42
 1/9 anonim ***** válasza:

60-asnál még nem szükséges az erősített hajtókar. Ha S51-es a hengered, akkor annak helyére illeszkednie kell az új hengernek, és jó lesz rá a régi hengerfej is.


Simsont nem éri meg "thuningolni". Ha kiszámolod, a végére már meglenne a korlátlan jogsid ára.

2016. júl. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De sajnos még nem vagyok annyi idős, hogy meglegyen a korlátlan jogsi ára :/ és a karburátorrol mi a véleményed? :) amúgy köszi!
2016. júl. 13. 22:42
 3/9 A kérdező kommentje:

Meg igazából ebből a videóbol szedtem ezt az ötletet:

[link]

És nem tűnik olyan bonyoluktnak ahogy megcsinálják, meg azért szeretném hogy minimum úgy 82-vel menjen a simó :)

2016. júl. 13. 22:45
 4/9 anonim ***** válasza:
szerintem ne is kezdj bele a tuningolásba. rengeteg pénzbe fog kerülni és akkor még mindig csak egy Simson. nem leszólni akarom, nekem is van és imádom, hogy lehet szerelgetni (sőt viszonylag gyakran kell is), pont ez az, ami miatt egy Simsont lehet szeretni, viszont sok embernek ez inkább nyűg. ha kevés a teljesítménye, akkor add el és vegyél egy vízhűtéses, 6 sebességes, nagyon megbízható Minarelli AM 6 blokkal szerelt motort, azok gyárilag is tudnak 90 fölötti végsebességet és minden szempontból (futómű, fék) sokkal jobbak, mint egy Simson.
2016. júl. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönőm szépen! maradok a simsonnál :)
2016. júl. 13. 23:29
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam, de én még olcsón 30-40e Ft-os tanulópénzből megúsztam.

A karburátorcsere is szükséges a teljes tuninghoz. Nagyobb főfúvóka általában társul hozzá... Egy a lényeg, finomhangolni szükséges. Tirisztoros gyújtás alap.

2016. júl. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi szépen!:)
2016. júl. 14. 08:31
 8/9 A kérdező kommentje:
És az a karburátor amit küldtem jó lenne az 50-es hengerhez ami rajta van? Vagy ahoz inkább amal 19mm?
2016. júl. 14. 08:39
 9/9 A kérdező kommentje:
Meg esetleg hogyha nem az a kipufogó, amit oda linkeltem, akkor milyen?
2016. júl. 14. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!