Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lesz valami baja az autónak,...

Lesz valami baja az autónak, ha egész éjjel üresben járatom, és a fütést feltekerem maximumra?

Figyelt kérdés

A tegnapelőtti viharban résnyire hagytam két ablakot hátul,ás mivel nem voltam otthon beázott az autó,a padló tocsog a nedvességtől.

Egész nap nyitvahagytam a két ajtót,hogy kiszellőzzön,de még mindig vizes a padló.

Ha egész este menne a fűtés,lehet,hogy kiszáradna az autó,de nem tudom,hogy ez jó-e a motornak.



2016. júl. 16. 01:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja, mert miért lenne, hiszen ha valaki mondjuk külföldre megy, akkor is sokáig jár a motor. Még tovább is, mint egész éjjel. Na és ha ez hidegben történik, a fűtés is megy végig. Egyedül a pénztárcádnak nem tesz jót és persze az autó is könnyű préda a tolvajoknak. Nem tudsz hosszabbítóval kivezetni hozzá hajszárítót? Esetleg menj valamelyik bevásárlóközpontnak a mélygarázsába. Ott van konnektor és senki sem szól, ha rádugod a hajszárítót és megszárítod vele a szőnyeget.
2016. júl. 16. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem károsabb, mintha egész éjjel mennél vele.
2016. júl. 16. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
először azt gondolom,hogy ronggyal fel kell itatni amit tudsz,utána papírral elég jól ki lehet belőle még szedni a megmaradt nedvességet aztán kell kiszárítani a levegőn...
2016. júl. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 BiTOPro97 ***** válasza:

Szerintem vidd el az autód autómosóba, belső teljes tisztításra.

Amit tervezel azzal azt érnéd el, hogy minden koszban lévő mikroorganizmust ami kedveli a meleget, és nedves közeget azoknak ideális környezetet biztosítanál.

Amúgy a tervezett kísérlet után, valószínű kibírhatatlanul büdös lenne az autód belseje.

2016. júl. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ha egész este menne a fűtés,lehet,hogy kiszáradna az autó..."

Nem. Veretheted te a fűtést 2-3 éjszakán át is, semmit nem fog érni. Most a legtöbb, amit tehetsz az az, hogy kiveszed az átázott szőnyegeket, hogy ne álljon benn a víz, aztán mikor visszatér a kánikula, kiakasztod őket 2-3 napra száradni. A szőnyeg alatti zaj- és hőszigetelés is csak akkor fog megszáradni, addig erőlködhetsz te bárhogy. Egyébként a motornak nem különösebben árt az ilyen akció, de mivel a célodat nem éred el vele, szerintem nem érdemes erőltetni.

2016. júl. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Így nem fog kiszáradni.

Baja nem lesz a motornak, azért az első fél majd egy óra után érdemes ránézni, mert ha valami gáz van a hűtéssel túlmelegedhet, de ha rendben van akkor nem lehet baja. Benzint se eszik nagyon veszettül ilyenkor. De kiszáradni nem fog, hiába az egész.


Nekem is folyt már be a dobozos céges kocsiba víz, mert kirepedt a vizes tartály amivel hordom a vizet néha és mind előrefolyt. :) Kinyitottam az ajtót menet közben miközben álltam meg és félrehúzódtam, és úgy ömlött ki, egy pillanat alatt majdnem az ülésig ért a víz. Hát az valami csoda volt.

Ülések, szőnyegek, mindent kiszedtünk, napra tettük, szerencsére ott kiszáradt.

2016. júl. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ártani nem használ ha egész éjjel üresben járatod a motort. :-))

Ahogy előttem írták, szőnyeget kivenni, vizesporszívóval nekiesni, esetleg hajszárítóval próbálkozni. Az sem ördögtől való gondolat, ha fogsz egy pár kiló sót, és tányérokban elhelyezed éjszakára az utastérben.

2016. júl. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha sót nem is, de ha kikölcsönöz egy páramentesítő gépet és beteszi akkor az is kiszívja, az ötlet jó. Mármint igazi páramentesítő gépet, 16-20 liter/nap kapacitásút. Az egyúttal fel is melegíti az utasteret valamennyire. Csak ahhoz olyan helyen kell lennie a kocsinak, meg a gépet is egyenesen el kell tudni helyezni.
2016. júl. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 veterán vas ***** válasza:

Szellőztetéssel és fűtéssel, szerintem hosszú napokig tarthat a kiszáradás, és az eldugott zugokban talán soha nem is fog rendesen összejönni.

Ha velem ilyesmi történne, biztos kiszedném a kárpitot. Különben is, egy kis takarítás és rendcsinálás soha nem okozhat bajt. :)

2016. júl. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!