Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit gondoltok a Massey Ferguss...

Mit gondoltok a Massey Fergusson traktorról?

Figyelt kérdés
Megéri venni eggyet ? Mennyibe kerülnek az alkatrészek ? Olcsó üzemeltetni ? Stb.

2016. júl. 16. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt nem ismerem, de John Deere van egy ismerősnek, szokta mondani milyen retek drága hozzá minden.


Nem is sűrűn látom, legtöbben Fendt, Deutz traktort vesznek, meg New Holland. Szóval nyugat európait. Új MTZket sokan szidják, köze nincs az 50-es MTZhez ami ment 40 évet miközben ütötték vágták, ezek már nem olyanok.

2016. júl. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem rosszak, de nem olcsó azokhoz sem az alktrész, igaz ritkábban is kell hozzájuk mint a minszkihez. :)
2016. júl. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nincs gond vele. Én új gépeket veszek mindig, 4-5 szezont használom, addig bírja, hogy nem kell hozzányúlni, aztán adom el és jön az új. Alkatrészei drágák, üzemeltetni nem nagy költség amig nem kell hozzányúlni.
2016. júl. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem is ez a tapasztalatom a nyugatiakkal, bírja igaz 6-7-8 szezonig, de ott már olyan, hogy hajtáslánc felét cserélni kell, fogaskerekek, féltengelyek, csuklók, kuplung, terhelésnek kitett részek szarrámennek.

Motorikusan viszont rendben vannak. Sajnos már ezeket is úgy gyártják, mint a személyautókat, vedd meg újonnan, aztán pár év után szabadulj is meg tőle. Esély sincs rá hogy 20 éveket ledolgozz velük.

2016. júl. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát igen, annyit bírnak, aztán vagy eladod, vagy ráköltesz jókora összeget, mert ha elindul a lavina, akkor hamar végig szaladsz rajta és kicserélsz szinte mindent, kérdés csak az, hogy megéri e. Nekem nem, ezért is adom el 4-5 szezon után. 20 évet ezek a gépek nem mennek el, mert annyit rákellene költeni, hogy abból veszek két új gépet szinte.


Ilyenkor mindig megemlítem életem első traktorát, amit 1988-ban vettem, egy Fiat Agri 180-90, gyönyörű szép, vadonatúj gép volt. A mai napig megvan, 28 év alatt 3 000 000 ft körül költöttem rá, de ez a mai napig modern gépnek számít az MTZ-k és új MTZ-k között is, valamint egy nyűhetetlen olasz csődör, ez még 20 év múlva is menni fog. Hiába vannak az új gépeim, mégis jobban esik, amikor a Fiatagri-val megyek ki a földre dolgozni, a saját földjeimet csak az Agrival művelem.

2016. júl. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! És kezdéskor milyen gépeket ajánlotok ami "olcsó" is meg birja is a gyűrődést ?!
2016. júl. 18. 22:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mennyi földre kell, illetve, hogy szántó vagy gyümölcsös e. 5-10 hektárig a bérmunka se rossz megoldás, felette már érdemesebb gépet venni eszközökkel, ami nem olcsó. Én 40 hektárral kezdtem, arra elég volt a Fiatagri 180-90.
2016. júl. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!