Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új autót szeretnék szalonban...

Adathor kérdése:

Új autót szeretnék szalonban vásárolni! Tudnátok tippeket adni, hogyan és miben lehet alkudni, engedményeket kérni?

Figyelt kérdés

2016. júl. 17. 15:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Inkább légy résen mert ők akik megtévesztenek . Menj be több szalonba a kiválasztott modellt nézd meg és jegyezd fel az előnyöket . Hangtechnika nem nagy ajándék , minél biztonságosabb kényelmesebb az adott felszereltség , extra tartozék annál értékesebb . Plusz téli gumi vagy komoly felnik jobbak mint hótálca pár vegyszer flakon vagy olaj .
2016. júl. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Attól függ hány milla amit akarsz venni, és kp-re, vagy némi részlet is befigyel..

ha kp-re, akkor jobb helyzetben vagy, bár sehol nem jársz nagyon jól, csak maximum jól.


én komplett téligumi szettet kaptam felnire szerelve, meg egy nagy sporttáskát..


ilyem szarokat, mint olaj,meg szőnyeg ne erőltesd, azt amúgy is adják..

néz meg több szalont, aztán meglátod...

az sem mindegy milyen színt kérsz, milyen felszereltséggel, motorral..


előszöris nem árt, ha látják, hogy komoly vevő vagy, nem csak bámészkodó..


határozottan kérdezd meg, van e amit szeretnél..írd le a kocsi színét, felszereltségét, lóerejét, stb..


nekem is már mindent el akartak adni, mert nem volt amit kértem...akkor odébb kell állni..

a legutóbb automatát akartam venni, azt mondták pár hónapot kell várni, de van helyette jobb...viszlát..egy óra múlva egy másik helyen már volt..

2016. júl. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Alkudni nemigen tudsz, ez nem murvás placc. Írd össze az igényeidet, aztán végigjárva a kereskedéseket, írd mellé, mit hol kapsz meg. A végére kialakul az összkép egy jó vásárláshoz.
2016. júl. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 JulesTS ***** válasza:

Lehet és kell is alkudni.

Itt találsz hozzá segédletet:

[link]

[link]


Kollégám Japán kombit szeretett volna venni, két márka között vacillált. Amelyik jobban tetszett neki, annak a kereskedője éppen csak annyira foglalkozott vele, hogy a listaárat elárulta. Átment a konkurenciához ott kapott egy marék prospektust is, aztán visszasomfordált az első kereskedőhöz a prospektusokkal a hóna alatt, hogy neki ez jobban tetszik, de a konkurencia olcsóbb. ~500eFt-ot engedtek neki és még pár extrát is kapott...

2016. júl. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 netuddgi1 válasza:

A Totalcar-os link sajnos nem releváns. 2005-ös cikk, amikor még kb évi 150.000 autót adtak el Magyarországon.

A 2008-as válság után ez kevesebb mint felére csökkent, és onnan mászik vissza, és még mindig nem érte el a 2008 előtti szintet. Ráadásul a gépjárművek 70%-át flották veszik, így azok egyrészt nem is mutatják meg valójában, hogy milyen autót szeret a magyar, de ebből is látszik, hogy a lakossági vásárlóért azért jól meg kell küzdeni.

Igaz, a Volkswagent akarsz, akkor keveset tudsz alkudni, mert legfeljebb eladják flottában azt, amit neked nem sikerült.

2017. febr. 20. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!