Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy motorban a fojtást, nehéz...

Egy motorban a fojtást, nehéz kiszerelni? Ha beviszem szervizbe kiszerelik és ha igen kb. mennyiért?

Figyelt kérdés
Van egy 2007-es Aprilia Rs 50,teljesen gyári,tehát fojtás is van benne,egyébként 10.000km-t futott. Ha beviszem egy motor szervizbe,akkor kiveszik belőle? És kb. mennyiért? Én nem merem piszkálni,annyira nem értek hozzá.

2016. júl. 17. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Kiveszik,az a kérdés milyen fojtás,van fix amit kipufogó cserével (dob vagy komplett) oldható meg szakszerűen,de sokan kivágják belőle.

Van amit csak néha néhány fém és kipattintanak.

Átlag újabb motorokon az elektronikával is szabályoznak.

Ha csak kiszedős,akkor 2-3e ft 1 munkaóra díja.

Ha fix,akkor több (kb 2 -3 óra díja) ,ha még elektronika is akkor az új CDI ára +2-3 óradíj ,és anyaghasználat.

Szal cirka 3 tól 30e ft-ig (RS-hez ahogy néztem 13-18e ft körüli a tiltásmentes CDI)

2016. júl. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

Ma mondták a rádióban, hogy ezt szervíz nem vállalhatja...mert a gyári negyven helyett nyolcvannal fékezés nélkül beleszállsz a reggeli buszba, akkor te nyugodtan perbe hívhatod a szervizt..


csak okosba csinálhatod, mert nagyon fog menni, és ezért könnyen megüti a bokáját a szerviz.

inkább egy jobb arcú szerelőhöz vidd, az nem szívózik.

2016. júl. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem,hát köszönöm a segítséget.
2016. júl. 17. 20:01
 4/7 anonim ***** válasza:
Veszelj egy sportkipufogó rendszert,újonnan 50-80 ezer forint között van egy teljes rendszer, azzal csak annyi a dolgot hogy kipattintod a fojtást(egy kis lemez a rezonátorban) vagy veszel egy használt rendszert 20-30 ezerért már kapsz jót, nyilván az ár a kipufogó állapotától, teljesítményétől és minőségétől függ.
2016. júl. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Előző kommentelő vagyok. Erről az egészről csak annyit,hogy venni a gyári helyet sportkipufogót sokkal jobban megéri, mert egy gyári rendszer fojtások nélkül se lesz sose olyan erős mint egy sport. Nyilván csak akkor ha tényleg jó kipufogót veszel, ilyen pl: SCR Corse, Gianelli, Arrow, Techingas,Leo Vince és még sorolhatnám..
2016. júl. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)
2016. júl. 25. 10:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen! Ezt az utat már megjártam én is egy 2012-es Derbi Sendaval. Elősször vettem egy metrakit alsó sport rendszert majd aztán jöhetett egy vadonat új felső elvezetésű Gianelli Racing kipufogó. Nagyon sokat dobott a teljesítményen. Most kb 90-95 a vége.
2016. júl. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!