Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Pollenszűrő cseréjénél nagy...

Pollenszűrő cseréjénél nagy baj ha nem sikerült visszatennem a műanyag takarólemezt az aljára?

Figyelt kérdés

W210-es Merci, manuál klímás, tudomásom szerint egyetlen szűrője van az anyósülés előtt a lábrész felett. Lecsavaroztam a burkolatot, eltoltam a két kis tolós rossebet, lejött a takarólemez, kiszedtem a szűrőt, feltoltam bele az újat, de azt a műanyag takarólemezt nem tudtam sehogy se visszaszorítani rá azokkal a műanyag vackokkal, nem csúszott rá a sínre. Így kivettem és csak a műanyag tolókákat raktam vissza. A szűrőt így is stabilan fogja, nem lötyög, helyén van pontosan, csak kilátszik az alja. A párnázott burkolatot is vissza tudtam rakni.

Lesz baja a kocsinak ha így használom?

kis segítség hogy könnyebb legyen elképzelni:

https://www.youtube.com/watch?v=8FMqTabw07I


szóval azokat a fehér tolós szarokat raktam rá csak vissza, a fekete burkolatot, aminek olyan a vége mint a cápauszony, azt nem sikerült (a videóban is kínlódik vele kicsit, be is van gyorsítva)



2016. júl. 18. 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Így nem ér egy kalap sz@rt sem! Nem véletlenül van az ott lezárva! Ha nem rakod vissza az alsó műanyag elemet, akkor elvész a rendszer tömítettsége. Nem ara fog áramlani a levegő amerre meg lett tervezve. lehet hogy el sem jut a szellőző rostélyokig. Vagy pedig nem a szűrön át, hanem mellette szívja be a ventilátor a levegőt. Magyarul össze vissza fog áramolni a levegő, csak nem a szűrőn keresztül. A levegő sem hülye, arra áramlik amerre a legkisebb az ellenállás. És abban biztos lehetsz, hogy nem a szűrőn keresztül fog, hanem az általad lesumákolt burkolat helyén. Úgyhogy holnap mássz alá újra és addig próbáld, míg vissza sikerül tenni. ne halogasd, mert aztán ezek a műanyag kacatok hajlamosak gyorsan eltűnni a garázs rejtett zugaiban.
2016. júl. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vissza kell tenni, hogyne. Ott fog kijönni a levegő nagy része.

Kinlódj vele kicsit, sikerülni fog.

2016. júl. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A videón a 4. pertől kezdi visszatenni. Legközelebb írd le, ne kelljen keresgélni..


Igen, vissza kell rakni, a többiek már leírták, hogy miért.

2016. júl. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, szerelő barátom segített, az a cápauszonyos szar nem ment be a helyére rendesen, de hamar visszatette.
2016. júl. 20. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!